Ana SayfaNasıl yapılır?WhatsApp Web Kullanma Rehberi

WhatsApp Web Kullanma Rehberi

- Advertisment -

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, yepyeni bir hizmet ile karşımızda. WhatsApp yeni hamlesi ile teknoloji kamuoyunda gündem oluşturmuş durumda.

Şu ana kadar yalnızca mobil teknoloji içerisinde yer alan WhatsApp, kullanıcıları için farklı bir hizmet sağlıyor. WhatsApp web ortamında da yer almaya başlıyor. Bu hizmeti sağlamak için birçok aşamanın gerçekleştiği ve bugüne gelindiği ifade ediliyor. WhatsApp Web hizmeti birçok kullanıcıyı memnun edecek gibi görünüyor. Ocak ayında duyurulan WhatsApp Web hizmeti yavaş yavaş kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

 

 

WhatsApp web hizmetinden yararlanmak için bazı koşulların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu koşullar aşama aşama şu şekilde açıklanabilir:

  1. Öncelikle  Android, iOS, Windows Phone, Blackberry ya da Nokia S60 işletim sistemine sahip olan herhangi bir cihazda WhatsApp kullanmanız gerekiyor.
  2. Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısının yüklü olması ve mümkünse en güncel sürümünün kullanılıyor olması gerekiyor.
  3. Telefonunuzda WhatsApp’ın en son sürümünü kullanıyor olmanız önemli bir adım.

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra WhatsApp Web sayfasını tıklayınız. Akıllı telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasına girerek ayarlar bölümünü tıklayın. Ardından burada yer alan WhatsApp Web bölümüne girerek karşınıza çıkan barkodu Google Chrome üzerinden açtığınız WhatsApp Web sayfasına okutun. Kodu taratma işlemi gerçekleştikten sonra uygulamayı Google Chrome üzerinden kullanabilir ve arkadaşlarınızla mesajlaşabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -