Ana SayfaNasıl yapılır?Ücretsiz mobil internet paylaşma nasıl yapılır? | Hotspot

Ücretsiz mobil internet paylaşma nasıl yapılır? | Hotspot

- Advertisment -

Operatörlerin aldığı kararın ardından 15 Ocak 2019 yılında geçerli olmak şartıyla mobil internet paylaşmak ücretli hale geliyor. Firmaların daha çok kullanıcı kazanmak ve daha sağlıklı internet verebilmek amacıyla aldığı bu karar sonucunda mobil internet paylaşma ücreti için 9 TL gibi bir ödeme yapılması gerekiyor. Peki ücret ödemeden mobil internet açmak ve bedava paylaşmak mümkün mü?

Dünyada çeşitli ülkelerde uygulanan politikanın bir benzeri Türkiye’ye getirildi ve operatörlerin attığı yeni adım mobil kullanıcılar arasında çeşitli eleştirilere neden oldu. 2019 yılının ilk ayında başlayacak uygulama kapsamında Hotspot açan yani mobil verisini başka biriyle paylaşan kullanıcılardan ekstra ücret talep edilecek. Ancak alınan bu karar şimdiden aşılmış gibi görünüyor ve mobil veri paylaşmanın ücretsiz bir yolu bulunuyor. Bu yazımızdan yararlanarak bedava mobil veri açma ve paylaşma ayarlarının nasıl yapıldığını öğrenmeniz mümkün.

Ücretsiz mobil internet paylaşımı adımları

Telefondan mobil veri açmak ve bilgisayarla paylaşmak için Wi-fi bağlantısından yararlanılmaktadır, ancak bu Turkcell’in ilk atağıyla birlikte ücretli hale gelebilir ve kullanıcılardan Hotspot açma bedeli olarak 9 TL temin edilebilir. Bunun önüne geçmek için bir yöntem bulunuyor ve hem bilgisayar hem de mobil cihazınıza yükleyeceğiniz uygulamalar mevcut.

 • Google Play Store’a giderek “EasyTether” adlı uygulamayı indirin.
  (EasyTether ücretsiz sürüm indirmek için “EasyTether Lite”ı seçin.)
 • Bilgisayarınızda “Bluetooth” özelliğini aktif duruma getirin.
 • Bluetooth ayarlarında yer alan “Setup Wizard” (Kurulum Sihirbazı)’a gidin.
 • Windows Setup (Windows Ayarları) alanına gidin ve sunulan seçenekler arasından driver dosyalarını telefona indirme veya bilgisayara kopyalamayı seçin.
  Alternatif olarak buradan driver dosyalarını indirin. (İşletim sistemine uygun olan dosyaları seçin.)
 • Kurulum tamamlanınca pencereyi kapatabilirsiniz.
 • “Denetim Merkezi” üzerinde de yer alan EasyTether’a sağ tıklayarak seçenekler arasından “Bluetooth: All Paired Devices” (Tüm eşlenmiş cihazlar) seçin.
 • Bu Bluetooth’unu önceden açmış olduğunuz telefon veya tabletinizi görmeyi sağlayacaktır.
 • Eşleşme ve bağlantı sağlandıysa artık internet paylaşım işlemini Bluetooth üzerinden ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Hotspot açma kısıtlaması ve ücretlendirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum bölümünde paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -