Ana SayfaHaberlerTwitter'da Karakter Sınırı Kalkıyor Mu?

Twitter’da Karakter Sınırı Kalkıyor Mu?

- Advertisment -

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya siteleri arasında yer alan Twitter, geçtiğimiz yıldan bu yana gerçekleştirdiği yeniliklerle daha iyi bir mecra haline gelmiş durumda. Twitter kullanıcılarından gelen talepler Twitter’da bazı değişikliklere gidilmesini sağlayabiliyor. Bu durum bir sosyal medya sitesi için oldukça olumlu.

Twitter’da bugüne kadar birçok değişim gerçekleşti. 2014 yılında video çekimi, düzenlemesi ve paylaşımı gibi özelliklerin dahil edildiği Twitter’da son olarak direkt mesaj özelliğinde ”görüldü” ibaresine yer verilmişti. Bu değişiklikler Twitter kullanıcıları tarafından olumlu bir şekilde karşılandı. Bir sosyal medya platformu için yapılan bu tür değişiklikler ile kullanıcı sayısında belirli artışlar sağlanabiliyor. Üstelik diğer sosyal medya siteleri ile büyük bir rekabet içerisinde yer alan Twitter, bu tür hamleleriyle popülarite ve prestijini arttırarak ön plana çıkıyor.

140 karakter sınırlaması ile ilgili görsel sonucu

Twitter’de Mayıs 2016 tarihinde önemli bir karar alınmıştı. Birçok kullanıcı tarafından şikayet edilen ”140 karakter sınırlaması” uygulamasına son verileceğine dair ciddi açıklamalar kamuoyuna yansımıştı. Ancak bu durumun tam olarak o şekilde gerçekleşmeyeceği anlaşıldı. 140 karater sınırlamasının kaldırılması beklenirken konu ile ilgili daha detaylı bilgilere yer verildi. Bu bilgilere göre bir tweet içerisinde yer alan kullanıcı adı, gif, video linki karakterleri karakter sınırlamasına dahil olmayacak. Ancak kullanıcıların attığı tweet’te bunların haricinde yer alan karakter sınırlaması aynı şekilde devam ediyor olacak. Kısmen de olsa karakter sınırlamasının kaldırıldığını söylemek mümkün. 19 Eylül’den itibaren bu konuda bir değişiklik yapılması bekleniyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -