Ana SayfaNasıl yapılır?Facebook'ta Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

Facebook’ta Arkadaş Listesi Nasıl Gizlenir?

- Advertisment -

Sosyal medya platformlarının yeterince güvenli olmadığı bilinen bir gerçek. Bu konuda hem sosyal medya sitelerinin yöneticilerine hem de kullanıcılara önemli görevler düşüyor. Facebook, twitter, instagram ve diğer sosyal medya siteleri üzerinde gerçekleşen dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı, şantaj ve diğer olumsuz faaliyetler konusunda belli tedbirler alan sosyal medya siteleri aynı zamanda bu konular ile ilgili kullanıcıları bilinçlendirme çalışmaları yürütüyor.

İnterneti daha güvenli bir şekilde kullanmak ve olası olumsuzluklara karşı tedbir almak için sizler de bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle Facebook profilinizden başlamaya ne dersiniz? Facebook profilinizi daha güvenli bir şekilde kullanarak internet korsanlarına karşı önemli bir tedbir alabilmeniz mümkün. Peki Facebook’ta arkadaş listesi nasıl gizlenir?

  • Öncelikle Facebook profilinize gitmek için ”Ana Sayfa” ibaresinin solunda yer alan isminize tıklayın.
  • Profilinizin sol alt bölümünde yer alan ”Arkadaşlar” ibaresi üzerine gelerek ”Gizliliği Düzenle” seçeneğine tıklayın. Bu kısımda yer alan ”Arkadaş listesi kimler görebilir?”kısmı için ”Sadece Ben” seçeneğini işaretleyerek işlemi tamamlıyoruz. Böylece Facebook’u çok daha güvenli bir şekilde kullanarak internet kullanımı konusunda önemli bir adım atmış oluyoruz. İnternet güvenliği ile ilgili bugüne kadar önemli çalışmalar gerçekleştiren uzmanlar, önümüzdeki 20 yıl ile ilgili önemli uyarılarda bulunuyor. Siber saldırıların artacağı, kimlik hırsızlıkları vakalarının çoğalacağı bu zaman diliminde internet güvenliği ile ilgili bilinçlenmek ve başkalarını da bilinçlendirmek oldukça önemli. Özelliklere ebeveynlere bu konuda önemli görevler düşüyor.
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -