En İyi E-Posta Servisi Hangisi?

-sponsor-

İletişim günümüzdeki ulaşabileceği en iyi seviyede. Bu durum teknolojik gelişmelerle yakından ilişkili. Bu gelişmeler içerisinde internet teknolojisinin yeri oldukça önemli.

Günümüzde ücretli ve ücretsiz sürümleri olan e-posta servisleri bireylerin iş ya da özel yaşamları için kullanabilecekleri önemli bir iletişim aracı diyebiliriz. Ücretsiz sürümlerinin yüksek bir oranda kullanıldığını varsalayabilmek mümkün. E-posta servislerinin ücretsiz olmasını sağlayan en önemli ayrıntı e-posta hizmetleri içerisinde yer alan reklamlar. E-posta servisleri yaygınlaştıkça e-posta servis sağlayıcıları da ürün ve hizmetlerinin reklamını bu şekilde daha etkili bir şekilde hedef kitlelerine sunabiliyor. Böylece iyi bir döngü sağlanmış oluyor.

Peki biz e-posta kullanıcıları olarak e-posta servisleri arasında seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

  • E-posta servisleri hem mobil hem de bilgisayar üzerinden kullanılabiliyor. Tercih etmeyi düşündüğünüz e-posta servisinin hem mobil hem de normal internet üzerinden sürümünü deneyin. Böylece daha iyi bir karar verebilmeniz mümkün.
  • Kullanıcılara geniş bir disk alanı sunan e-posta servislerini kullanmak her zaman daha mantıklıdır.
  • İyi bir e-posta servisi hızı ile anlaşılabilir. Bir dosyayı e-posta üzerinden göndermek istiyorsanız, dosyanın yüklenme süresi belirleyici bir etken olabilir. Ayrıca sayfayı ilk açtığınız anda gerçekleşen yüklenmenin süresi de dikkat etmeniz gereken farklı bir ayrıntı olabilir.
  • Kullanmak istediğiniz e-posta servisi mümkün olduğunca güvenilir bir servis sağlayıcı olmalı. Bu duruma ayrıca önem göstermelisiniz.
  • Bir e-posta servisinden maksimum yararlanabilmek için e-posta servisinden istediğiniz e-mail adresini alabiliyor olmalısınız. Eğer alamıyorsanız bu durum e-mail adresi içerisinde farklı sembol ve sayılar kullanmanızı gerektirebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca iyi bir e-mail adresi alabileceğiniz bir e-posta servis sağlayıcısını tercih edin.

Gmail

gmail ile ilgili görsel sonucu

Gmail, dünyanın en güvenli e-posta servis sağlayıcıları arasında yer alıyor. Google tarafından kullanıcılar için sağlanan servis üzerinden aynı zamanda Google+, Google Drive, Haritalar, Hangouts, Fotoğraflar, Takvim hizmetlerini de ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Gmail, hem mobil hem de normal sürümü üzerinde son derece hızlı işlemler yapmanızı sağlar. Ayrıca kullanıcıları için 17 GB’lık bir disk kapasitesi sunuyor. Tüm bu ayrıntılar Gmail’i tercih etmenin ne kadar mantıklı olduğunu gösteriyor.

Yandex Mail

Yeni bir e-posta servisi olduğundan bahsetmek mümkün. Farklı bir temaya sahip olan Yandex Mail ile farklı hizmetlerden de faydalanabilmeniz mümkün. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan Yandex Mail ile rahatlıkla dosya transferi yapabilir ve müşterilerinizle başarılı iletişimler kurabilirsiniz. Yandex Mail birçok internet sitesi için e-posta servisi sağlıyor. Her ne kadar tema, tasarım ve depolama alanlarda iyi olsa da güvenlik açısından ufak-tefek problemler yaşanabiliyor.

Outlook.com

Kuşkusuz mail servisleri içerisinde yüksek bir prestije sahip durumda. Ayrıca yüksek bir hıza sahip olması ile dünyanın en çok tercih edilen e-posta servisi olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte hotmail uzantısı ile kullanıcılarına hizmet sunan Microsoft, bir süredir yalnızca outlook.com uzantısıyla kullanıcılarına ücretsiz e-posta servisi sağlıyor. Son derece güvenli bir e-posta servisi olduğunu söylemekle birlikte, spam postalara karşı son derece güvenli. Ayrıca kullanıcıları için sınırsız disk alanı sunduğunu da belirtelim.

 

 

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz