Trivia Crack nedir, nasıl oynanır?

-sponsor-

En popüler bilgi yarışmalarından biri olan Trivia Crack kısa süre önce en çok indirilen uygulamalar arınsa yerini aldı. Android ve iOS versiyonu olan oyunu aynı zamanda Facebook üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Trivia Crack nedir?

Basit bir bilgi yarışması olarak görünen oyunu online olarak oynamanız ve arkadaşlarınızla yarışıyor olmanız oyuna olan bağlılığınızı arttırıyor. Sosyal medya hesapları üzerinden diğer arkadaşlarınızla bağlantı kurduğunuz oyunda arkadaşlarınıza meydan okuyabiliyor ve toplamda 25 turluk yarışmalarda onlara karşı yarışabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Trivia Crack hile

Oyun aynı zamanda arkadaşlarınızla oyun üzerinden mesajlaşmanıza da olanak tanıyor. Oynadıkça seviye atladığınız oyunda zamanla kazandığınız rozetleriniz ve bazı başarı kartlarınız oluyor. Oldukça zevkli olan bu oyunu Andorid ve iOS için ücretsiz indirebilirsiniz.

Samsung için, Lg için, Sony için, General mobile ve diğer Android cihazlar için indirmek istiyorsanız Andorid için indir kısmını seçin. Eğer iPhone için indirmek istiyorsanız iOS için indir kısmını seçin. Oyunun tabletler ve bilgisayarlar için de versiyonları vardır. Trivia Crack bilgisayarda oynamak istiyorsanız Facebook ile oynamanız gerekmektedir. Aşağıdaki versiyonlar Türkçe indirilir.

Andorid için ücretsiz indir            iPhone için ücretsiz indir

Trivia Crack Nasıl indirilir?

Trivia Crack’ı nereden oynayacağınıza karar verin. Eğer telefondan oynamak istiyorsanız yukarıdaki linklerden uygulamayı telefona ücretsiz olarak indirin. Türkçe Trivia Crack oynamak için herhangi bir dil ayarı yapmanız gerekmiyor. Yukarıda Android ve iOS için verdiğimiz linklerden oyun direk Türkçe olarak iniyor. Oyunu tabletten oynamak istiyorsanız gene yukarıdaki linklerden indirebilirsiniz. iPad için iOS olan seçeneği seçin.

Android cihazlarda Google Play’a girin ve arama kısmına oyunun adını yazın. Otomatik olarak yükleme işlemi yapılacaktır. iPhone için ise iTunes kullanmanız gereki.i

Trivia Crack Nasıl oynanır?

Oyunu indirdikten sonra Facebook üzerinden bağlanın. Bu seçenek Facebook arkadaşlarınız ile Trivia Crack oynamanızı sağlayacaktır. Aksi halde rasgele ya da kullanıcı adı ile karşınıza çıkan kişiler ile oynarsınız. Eğer Facebook bağlantınızı kesmek istiyorsanız bunu ayarlar kısmından yapabilirsiniz. Facebook bağlantısı yaptığınızda bilgisayar ve telefondan oynadığınız oyun birleşir, yani aynı oyunu hem bilgisayardan hem de telefondan oynayabilirsiniz. Puanlarınız ve diğer tüm başarılarınız aynıdır, oyuna iki yerden de devam edebilirsiniz.

Trivia Crack oyna!

travia crack yeni oyun

Oyunu oynamak için yeni oyun butonuna basın. Basar basmaz karşımıza sorular gelmeyecektir. Öncelikle nasıl ve kiminle oynayacağımızı seçmeliyiz. Bu işlemden sonra birden fazla kategoriden ayrı ayrı sorularla yarışmaya başlayacağız.

trivia crack yeni oyun meydan okuma

Dil seçenekleri ile eğer birden fazla dil biliyorsak eğer ayrı ayrı dillerde yarışabilir ve yurt dışındakiler ile Trivia oynayabiliriz. Eğer Türkçe oynamak istiyorsak Türkçe seçeneğini seçelim. Klasik ve Meydan okuma seçeneklerinden birini seçelim. Klasik çarkıfelek çevrilerek belirli kategorilerde soru gelmesiyle oynanıyor ve bir kişi ile karşılıklı oyunuyorsunuz. Bu oyun aynı zamanda çarkıfelek oyunu olarak da anılıyor. Meydan oku seçeneğinde ise birden fazla insan ile oynuyorsunuz. Eğer birinci olursanız tüm altınları ve puanları kapıyorsunuz. Rakip olarak arkadaş listenizden arkadaşlarınızla ya da tüm Trivia oyuncuları içerisinden rasgele biri ile oynayabilirsiniz. Şimdi oyna dediğinizde oyuna başlayacaksınız.

Artık rakibimiz ile karşı karşıyayız. Döndür dediğimizde çarkıfelek dönecek ve bize bir kategori verecektir. Eğer döndürme hakkı varsa kategoriyi beğenmediğimizde yeniden çevirebiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir kategori ile karşılaştığımızda o kategoriden soru gelecektir. Çevirme hakkımızla devam edebiliriz (solda) ya da oyna diyerek oyuna başlayabiliriz. (sağda)

Soru ekranında soruyu eğer biliyorsak cevaplamamız kolay olacaktır. Soruyu bilmiyorsak aşağıda numaralandırdığımız ekstra özellikler bize soruya doğru yanıt vermemiz için yardımcı olacaktır. Bu özellikler ne kadar artarsa karşımızdakini yenme olasılığımız o kadar yüksek olur.

  1. Bomba ne işe yarar?

Bomba yanlış iki cevabı direk siler bize geriye iki tane cevap hakkı tanır. Sadece iki cevaptan doğru olanı seçmemiz için %50 şansımız vardır. Güçlendiriciler içerisinde en güçlü olanı bombadır.

2. Çifte Şans ne işe yarar?

Çifte şans iki cevap hakkı tanır. Eğer iki cevap arasında kaldıysak bize yardımcı olacak güçlendirici çifte şanstır.

3. Atla ne işe yarar?

Atla seçeneği ise bir sonraki soruya geçmemize izin verir. Soruyu yanlış cevaplamış sayılmayız. Bu güçlendirici ile bir nevi pas demiş oluruz. Bu bize puan ya da rozet kaybettirmez.

Not: Güçlendirici, can gibi ekstra haklar kazanmak için oyunun içerisinde kartlar bölümü vardır. Bu kartlar belirli sürelerde bize bu ekstra özellikleri verir. Kart almak için kristale ihtiyacınız vardır. Kristal ne işe yarar bir çok oyuncu tarafından bilinmez. Ne kadar güçlü ve çok kartımız varsa rakibimizin karşısında o kadar güçlü oluruz.

soru bilme skor

Soruyu doğru olarak cevaplarsak bir sonraki soruya geçmemiz için yukarıdaki ekran ile karşılaşırız. Bu kısımda reklam vardır. Tıklarsanız oyundan çıkarsınız. Reklamsız Trivia olarak yayınlanan ücretli başka bir sürüm mevcut, dilerseniz reklamsız indirebilir ve reklamları engelleyebilirsiniz. Ücretsiz Trivia Crack reklamlıdır. Sıkıcı ya da eğlenceli butonlarına basmanız gerekmez, bu o anın bir nevi anketidir. Devam et diyerek oyuna devam edebilirsiniz. Aynı zamanda soruyu gör kısmına tıklayarak soruyu yeniden görebilir, soru hatalı ya da doğru cevap yanlış ise hatayı rapor et diyebilirsiniz.

trivia crack kazanmaEğer rakibinizden fazla rozet toplarsanız oyunu kazanırsınız. Toplamda 6 rozet vardır, 6 sayısına ilk kim ulaşırsa oyunu kazanmış olur. Rozet hilesi yada can hilesi kullanmadıysanız, doğru cevaplara internetten bakmadıysanız ya da hile indirmediyseniz hakkı ile kazanmış sayılırsınız. Şimdiden tebrik ederiz.

trivia crack can

Oyun içerisinde bazı kısıtlamalar vardır. Örneğin oyun oynamak için can hakkınızın olması gerekir. Can yoksa bir daha ki oyuna kadar can beklemeniz gerekir. Can kazanmak için yukarıda belirttiğimiz gibi bazı kartlar kullanabilir ya da arkadaşlarınızdan can isteyebilirsiniz. Ya da 2,89 TL karışılığında satın alabilirsiniz.

travia crack arkadaslar

Oyunda haftalık, aylık skorları görüntülemek için kupa görselini tıklayabilirsiniz. Buradan geçen haftanın şampiyonunu görebilirsiniz. Sırama da yoksanız en altta sırasınız kaç görebilirsiniz. Buradaki iyi oyunculara meydan okuyabilirseniz eğer zamanla sizde üst sıralara çıkarsınız.

 Son olarak ekranınızın en sağında bulunan üç çizgiyi tıkladığınızda profilinizi görürsünüz. Buradan profil fotoğrafınızı değiştirebilir ya da kullanıcı adı değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Alışveriş kısmından can, hak, kart, kristal satın alabilirsiniz. Satın alma işlemleri kredi kartı ya da Turkcell mobil alışveriş kullanılarak yapılır. Eğer çocuğunuza telefonu veriyorsanız bu kısma dikkat edin, tanımlı kredi kartınız var ise oyunu oynaması için başkasına kesinlikle vermeyin. Galibiyetler kısmında oyunun belirlediği bazı başarıları görüntüleyebilirsiniz. Örneğin sanat kategorisinden 50 soru bil 10 altın gibi. Bir çok galibiyet var, tamamladıkça hediye kazanırsınız. Soru fabrikasında ise Trivia Carck için soru girebilirsiniz. İster Türkçe soru girebilir isterseniz İngilizce ya da diğer dillerdeki soruları çevirebilirsiniz. Sorunuz seçildiğinde ekstra altın ve bazı haklar kazanırsınız. Kupon gir kısmıda eğer bir kupon koduna sahipseniz o kupon kodunu orada kullanabilirsiniz. Kupon kodunun değeri kadar can, kristal, kart ya da başka bir özellik alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Trivia Crack ayarları nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir: Trivia Facebook bağlantısı nasıl yapılır, nasıl kesilir?

Trivia Crack ile ilgili aklımıza gelen tüm özellikleri bu makalemizde bir araya getirmeye çalıştık. Eğer oyun ile ilgili indirme problemi, kasma problemi yaşarsanız yorum kısmından bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz