Ana SayfaNasıl yapılır?Tinder nasıl arkadaş eklenir?

Tinder nasıl arkadaş eklenir?

- Advertisment -

Tinder, en çok kullanılan arkadaşlık uygulamalarından biridir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de hizmet veren ve pek çok kullanıcıya sahip olan Tinder, arkadaş bulma, sohbet etme ve arkadaş ekleme gibi seçenekler sunmaktadır. Her sohbet uygulamasının kendine has bir konsepti bulunuyor. Tinder da kendine has yapısıyla erkekleri ve kadınları bir araya getiriyor.

Tinder’da eşleşme adı verilen bir sistem bulunuyor. Bunun dışında Tinder’da arkadaş bulma ve arkadaş ekleme mümkün olmuyor. Kısaca Tinder’ın nasıl bir site olduğundan bahsedecek olursak, uygulama hem Android hem de iOS’ta kullanılabiliyor. Üyelik sistemiyle çalışan uygulama kullanıcılardan kendilerini tanıtmasına yönelik fotoğraf, konum bilgisi ve bio bilgisi istiyor. Tüm bunlar doldurulduktan sonra Tinder kullanıma hazır hale geliyor. Tam da bu noktadan sonra Tinder kullanıcılara farklı bir arkadaş bulma yöntemi sunuyor.

Eşleşme yöntemi sayesinde kişiler oluşturdukları eşleşme tercihine göre farklı kullanıcılarla karşılaşabiliyor. Örneğin: 20 yaşında bir Tinder kullanıcısı konum olarak 30 km civarındaki 20-25 yaş aralığındaki kişilerin karşısına çıkacağı türden bir ayarlama yaparak uygulamayı kullanabilir. Civarınızda bulunan kişiler gerekli ayardan sonra karşınıza çıkmaya başlayacaktır. Telefonda parmağınızı sola veya sağa kaydırarak beğenmeme ve beğenme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Parmağınızı yukarı hareket ettiğinizde ise süper beğeni yapmış olursunuz. Yani ekranı sağa kaydırmak kullanıcıyı beğenmeme, sağa kaydırmak beğenme ve yukarı kaydırmak ise süper beğenme anlamına gelmektedir. (Süper beğenme günlük 1 adetle sınırlıdır, daha fazlası Tinder Premium Üyeliğe girmektedir.) Eğer hem siz karşı tarafın fotoğrafını beğenirseniz hem de o sizi beğenirse eşleşme gerçekleşir ve mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Peki tüm bunları biliyorsak arkadaş nasıl ekleyeceğiz? Kişileri beğenmeyi ve onlarla yazışmayı öğrendiysek arkadaş isteği göndermenin yolu nedir? Üzülerek belirtmeliyiz ki Facebook veya Instagram’da olduğu gibi kişiyi arkadaş ekleme veya takip etme gibi bir yöntem bulunmuyor. Bunun yerine Tinder sadece kullanıcılara eşleşme imkanı tanıyor ve eşleşme gerçekleştiğinde yazışma seçeneği sunuyor. Kişiyi beğeniden çıkarmadığınız müddetçe -bu karşı tarafın da sizi beğeniden çıkarmaması şartından da oluşuyor- yazışmaya devam edebilirsiniz.

Tinder dışında kullanıcılarla illa takipleşmek istiyorsanız da uygulama bu noktada Instagram hesabı bağlama özelliği sunuyor ve böylece Tinder profilinizde hesabınız veya kişilerin hesabı yayınlanıyor. Tinder dışında arkadaş eklemenin yolu Instagram hesabı üzerinden takipleşmek veya mesaj yoluyla arkadaş eklemenin mümkün olduğu uygulamalar için bir talepte bulunmaktır.

Tinder’da eşleşme nasıl arttırılır? | 5 İpucu

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -