Ana SayfaNasıl yapılır?Telefonumu nasıl satarım?

Telefonumu nasıl satarım?

- Advertisment -

Yeni telefona geçen kullanıcıların tercih edebileceği bu rehberimizde “Eski telefonumu nasıl değerlendirebilirim, telefon satarken nelere dikkat etmeliyiz, elimdeki telefonu nasıl satabilirim?” sorularına yanıt arayacağız.

Artık eski telefonunuzu kullanmak istemiyorsanız, cihazınızı rehberimizden yararlanarak nasıl değerlendirebileceğinizi ve telefonu satmadan önce yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

1- Cihazınızı temizleyin

Telefonu satmadan önce yapılması gerekenlerin en başında onu temizlemek yer alıyor. Telefonu kirden arındırın, mümkün olduğunca içini dışını, tozdan arındırın. Cihazın dış kısmını hallettiyseniz, ikinci adım olan veri temizliğine geçin. Telefonu sattığınızda müşterinin fotoğraflarınızı, kullandığınız uygulamaları ve diğer bilgileri görmelerini istemeyeceğiniz için Ayarlar > Fabrika Ayarları menüsünü kullanarak tüm verileri sıfırlayın.

Uyarı: Verileri yeni cihaza taşımak için yedek alma işlemini gerçekleştirin. USB kablo kullanarak fotoğraf, video, ses dosyalarını bilgisayara taşıyın veya dahili hafızada bulunan verileri microSD karta aktarın.

2- SIM Kart ve MicroSD kartı çıkarın

Yeni cihazda kullanmak veya saklamak üzere telefonda takılı olan kartları çıkarın.

3- Araştırma yapın

Telefonun fiyat değeri ticaret hacmine göre ülkeden ülkeye değişebilir. Örneğin: Ülkemizde en çok talep gören cihazların başında Samsung Galaxy ve iPhone modelleri geliyor. Yeni bir karar aldığınızda ve telefonu elinizden çıkarmak istediğinizde bu modellerden birine sahipseniz satma ihtimaliniz çok daha yüksek. Bunun yanında telefonun mevcut piyasa değerini öğrenin ve fiyat etiketi olarak hak ettiği değeri belirleyin. Facebook, Letgo gibi sosyal medya ve alışveriş sitelerinden aynı modellerin bulunduğu ilanları görüntüleyin.

4- Dürüst olun

Şık bir görüntü elde edebilmek ve müşteri tatmin etmek açısından cihazın tüm açıdan fotoğraflarını çekin. Benzer şekilde estetik görüntü yakalamak için basit fotoğraf tekniklerini kullanın. Eğer mevcutsa cihazdaki tüm sorunlardan açıkça bahsedin ve telefonu hak ettiği değere satın. Daha çok kullanıcı çekmek ve telefonu hızlıca elden çıkarmak istiyorsanız avantajlarını belirtin.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -