Ana SayfaAndroidAndroid için en iyi 5 mesajlaşma uygulaması

Android için en iyi 5 mesajlaşma uygulaması

- Advertisment -

Bugünlerde çoğu insan telefon aramalarının yerine mesajlaşma araçlarını tercih ediyor. Ücretsiz olarak kullanılabilmesi, zengin mesajlaşma yöntemleri- resim, video, ses yollama, sesli arama yapma gibi- barındırması sebebiyle sıklıklıkla kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarını neredeyse mobil cihazlara sahip olan kullanıcıların tümü kullanmaya başladı. Peki Android telefona hangi mesajlaşma uygulaması indirilmeli, Whatsapp, Facebook benzeri hangi mesajlaşma aracı kullanılabilir? İşte yanıtlar…

Signal

Signal Private Messenger olarak da geçen uygulama mesajlarınızı şifrelemenize ve güvenli bir şekilde iletişim kurmanıza imkan tanıyor. Gelişmiş enkripte protokolü gönderdiğiniz her mesaj için gizlilik sağlar ve karşı tarafla üçüncü kişilerin ulaşamayacağı şekilde yazışmanızı mümkün kılar. Stabil çalışma, açık kodlu olma, grup sohbetleri, özgürce sohbet ve daha pek çok özelliği içerisinde barındıran Signal “Farklı ve kaliteli mesajlaşma uygulaması arıyorum.” diyenlerin tercihi olabilir.

Ücretsiz indir

Whatsapp

Whatsapp’ı mobil cihaza sahip olup da bilmeyen kullanıcı neredeyse hiç yok gibi. Sürekli güncellenen yapısıyla ve kullanıcılara her geçen gün farklı yenilikler sunması Whatsapp’ın tercih edilmesine sebep olarak gösteriliyor. Bunun yanında Facebook tarafından geçtiğimiz yıllarda satın alınması da pek çok Facebook kullanıcısının Whatsapp’a güvenmesini ve daha da büyümesini sağladı. Text, resim, gif, video, dosya, ses yollama, sesli arama yapma ve görüntülü konuşmayı sağlayan, ücretli olsa bile neredeyse bedavaya gelen Whatsapp rehberinizdeki kullanıcılara ulaşmak için tercih edebileceğiniz uygulama olabilir.

Ücretsiz indir

Viber

Viber, Android cihazlar yaygınlaşmaya başladığında en çok indirilen araçlardan biriydi. İnternet bağlantısı aracılığıyla rehberdeki kişilerle ücretsiz konuşma imkanı tanıması sebebiyle pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılıyordu. Bu durum şimdilerde de pek değişmedi ve Viber milyonlarca kullanıcı tarafından günümüzde de indirilmekte. Mesaj şifreleme, yazı, ses, resim, video, döküman ve sticker yollama, 200 kişilik mesajlaşma grupları oluşturma, şifreleme teknolojisini bünyesinde barındıran Viber’i Android için indirmek istiyorsanız bağlantı adresini kullanın.

Ücretsiz indir

Tango

Tango’nun esas kullanım amacı ilk başlarda videolu arama yapmaktı. Ancak iletişim amaçlı geliştirilen uygulamaların tümü benzer çizgide ilerlemeye başladı ve Tango da aldığı güncellemelerle birlikte Whatsapp benzeri b ir uygulama oldu. Whatsapp ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, “Farklı bir uygulama denemek istiyorum, ne kullanabilirim?” diyorsanız Android için Tango indirebilirsiniz. Telefonda var olan numaraları kullanan, Tango hesabı ile giriş yapmayı gerektiren ve tüm yenilikleri içerisinde barındıran Tango’yu yüklemek için alttaki linki kullanın.

Ücretsiz indir

KakaoTalk

Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere en iyi derken, dünya genelinde en çok kullanılan ve indirme sayısına oranla en yüksek puana sahip uygulamaları paylaşıyoruz. Bunlardan biri de KakaoTalk, Güney Kore’de %90 gibi bir kitlenin tercih ettiği, Amerika’da da son derece popüler olan KakaoTalk, Türkiye’de de büyük ilgi görüyor.

Ücretsiz indir

Alternatif olarak başka hangi uygulamalar indirilebilir?

BİP Messenger – Turkcell tarafından geliştirilen BiP uygulaması indirilmesi halinde çeşitli kampanyalar sunuyor. Ülkemizde kullanıcı sayısı milyonu aşan BiP Whatsapp, Facebook yerine kullanılabilecek, alternatif anlık mesajlaşma uygulaması olabilir.

Ücretsiz indir

Telegram – Güvenli mesajlaşma, grup sohbetleri, gizli ve yeni kanallar oluşturma veya bağlanma amaçlı kullanabileceğiniz alternatif uygulama.

Ücretsiz indir

Line – Whatsapp’ın sahip olduğu tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ücretsiz sohbet, sesli ve görüntülü arama yapma ve daha pek çok özelliğe kavuşmak için Line’ı deneyebilirsiniz.

Ücretsiz indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -