Tango indir

-sponsor-

Bir çok ülkede aktif olarak kullanılan görüntülü konuşma teknolojisi yakın bir tarihte 3G servisinin hayatımıza girmesi ile ülkemize geldi. Ancak iPhone, Blackberry gibi bir çok akıllı telefon hitap ettiği hedef kitlesine istinaden bu teknolojiye uzun süre direndi. ”Aç bakayım neredesin” sorusuna meyil vermek istemeyen üst grup bu akıllı telefonları tercih ederek özel hayatlarını korudular ancak Apple ve RİM şirketi genç nüfusa ve taleplerine yanıtsız kalamadı. Çok geçmeden görüntülü konuşma teknolojisini kısıtlı da olsa cihazlarına ekledi.

Bu dönemde dahi en azından karşı tarafı görmek amacıyla bir çok kullanıcılar çareyi telefonlarına Tango yüklemek ile buldular. Uzun bir süre iPhone da diğer telefonlarla görüntülü konuşma yapma programı olarak bilinen Tango günümüzde de popülerliğini kaybetmiş sayılmaz. Zira halâ iPhone modelleri görüntülü konuşmayı her ne kadar kendi aralarında destekliyor olsa dahi diğer cihazlar ile görüntülü konuşma yapmak için Tango yüklemeye ihtiyacımız var. Durum böyle olunca iPhone kullanan herhangi bir tanıdığımız var ise telefonumuza bir Tango ücretsiz görüntülü konuşma programı yüklemek zorunda kalıyoruz. Biz Samsung, Nokia, HTC, Sony ya da diğer görüntülü konuşma destekleyen bir mobil cihaz kullanıyor olsak dahi iPhone ile görüntülü konuşma yapmak için Tango yüklemeliyiz.

Tango nedir?

Tango iki mobil cihaz, telefon, tablet vs. arasında görüntülü ve yazılı görüşme yapmanızı sağlayan sosyal bir mobil uygulamadır. Ücretsiz olarak Google Play, Apple Store, Windows Phone Store ve Symbian için Ovi Marketten indirebileceğiniz uygulama ile, eğer telefonunuz destekliyor ise sizde ön kamera olmasa dahi görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Yani Tango ile görüntülü konuşma yapmanız için bir telefonda ön kamera olması yeterli.

Arka kameradan görüntülü konuşma yapılabilir mi?

Tango ile bazı mobil cihazlar, akıllı telefonlarda bu mümkün. Görüntülü konuşmaya uygun ön kamerası olmayan ancak arkasında kamera bulunan telefonlar için de geliştirilmiş olan görüntüşü konuşma programı Tango size her alanda görüntülü konuşma yapmanız için fırsat sunuyor. Ancak arka kamera ile diğer arkadaşınızı göremeyeceğiniz için böyle bir görüşme için bir aynaya ihtiyaç duyabilirsiniz :)

iPhone ile diğer telefonlar arasında görüntülü konuşma yapmak için Tango!

Sanıyoruz ki Tangoya en çok bu alanda ihtiyaç duyuluyor. En çok tercih edilen telefonlardan olan Samsung S3, SamsungS4, Samsung Note ve iPhone 4, iPhone 5 arasında görüntülü konuşma yapamıyor olmak oldukça can sıkıcı olsa da Tango ile buna bir çözüm getirebiliyoruz. Samsung ile iPhone arasında görüntülü konuşma yapmak için her iki telefona da Tango indirmeniz, kurmanız yeterli olacaktır.

Tangoyu ücretsiz olarak indirmek lütfen telefon modelinize uygun olarak aşağıdaki yönlendirmeleri takip ediniz.

iPhone

iPhone kullanıcıları telefonlarına Tango görüntülü konuşma programı kurmak için aşağıdaki linki kullanabilirler. iOS işletim sistemi ile uyumlu olan Tango’nun Apple Store daki orjinal sürümünün linkine tıklayarak hemen şimdi ücretsiz indirebilirsiniz. Tango iPhone 3, iPhone 3s, iPhone 4, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 5c modellerine uyumludur.

iPhone için Tango indir

1. Nesil iPad, 2. Nesil iPad ve 3. Nesil iPad

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Tango ile tabletten de görüntülü konuşma yapmanız mümkün. Eğer bir iPad kullanıcısı iseniz ve arkadaşlarınızla görüntülü konuşma yapmak istiyorsanız üzülerek belirtmeliyiz ki iPad de iPhone lar gibi sadece Apple ürünleri arasında görüntülü konuşma yapabiliyorlar. iPad ile Samsung ya da diğer cihazlar arasında görüntülü konuşma yapmak istiyorsanız hemen aşağıda ki linkten iOS için ücretsliz Tango indir.

iOS için Tango indir

Android

Her ne kadar Android işletim sistemi kullanan cihazların genelinde (Huwai, HTC, Sony vb) görüntülü konuşma özelliği olsa da iPhone gibi sadece kendi içerisinde görüntülü konuşmayı destekleyen cihazlar kullanan sevdikleriniz ile görüntülü konuşma yapmak isterseniz Tangoya ihtiyacınız olacak. Android için ücretsiz Tango indirmek istiyorsanız aşağıdaki linki kullanarak Google Play Store’a ulaşabilirsiniz.

Android için Tango indir

Samsung

Samsun’un görüntülü konuşma özelliği olmasına rağmen Tango en çok Samsung marka akıllı telefonlara kuruluyor. Zira Samsun kadar tercih edilen bir diğer telefon iPhone. Ve %50 olarak düşünecek olursak, iPhone kullanan diğer %50 için Tango indirmeniz gerekecek. Tango, Samsung Ace, Samsung S3, Samsung S2, Samsung Note gibi bir çok cihazı desteklemektedir.

Samsung için Tango indir

Bada işletim sistemi için Tango versiyonu bulunmamaktadır.

Nokia (güncellenecektir)

Zamanının en gözde telefonu olan Nokia bir dönem akıllı telefon piyasasında hızla kan kaybetmesine rağmen Windows Phone ile yaptığı anlaşma sayesinde çok geçmeden eski şöhretini geri kazandı. Gene Samsung da olduğu gibi Nokia’nın da bir çok telefonu görüntülü konuşmayı destekliyor. Ama iPhone ya da yurt dışındaki sevdiklerinizle ücretsiz görüntülü konuşma yapmak için aşağıdaki size uygun linklerden birini kullanabilirsiniz. Tangonun desteklediği Nokia modelleri, Nokia N70, Nokia N73, Nokia Lumia, Nokia C3, Nokia C5, Nokia S40 ve daha bir çok model.

Nokia Lumia Tango indir

Windows Phone Tango indir

Symbian için Tango indir.

Blackberry

Blackberry için Tango versiyonu şimdilik bulunmamaktadır. Eğer bununla ilgili bir güncelleme olursa sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

3 Yorumlar

  1. iPhone’un güvenlik seviyesi yüksek olduğu için her uygulamayı kabul etmiyor. Uygulamalar Apple Store’a girmesi için büyük çaba sarf ediyorlar. Gerekli şartları yerine getirdiklerinden markete giriyorlar. Bu aslında kullanıcıyı korumak için uygulanan bir prensip.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz