Ana SayfaHaberlerSnapdragon 7+ Gen 3: Performansta Önemli Gelişim Sunacak

Snapdragon 7+ Gen 3: Performansta Önemli Gelişim Sunacak

- Advertisment -

Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 7+ Gen 3, önceki modele kıyasla önemli bir performans artışı vaat ediyor. SM7675 kod adıyla bilinen bu çip, 2,9 GHz saat hızına sahip Cortex-X4 prime çekirdeğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca, dört adet 2,6 GHz hızında Cortex-A720 orta çekirdeği ve üç adet 1,9 GHz hızında Cortex-A520 verimlilik çekirdekleriyle güçlendirilmiş bir “1+4+3” çekirdek konfigürasyonuna sahip.

Grafik tarafında ise Adreno 732 GPU’sunun yer alması, görsel performansı da artırıyor. Önceki modellere kıyasla bu yeni işlemci, üst seviye işlemcilere daha yakın bir performans sunacak gibi görünüyor. Özellikle, Snapdragon 8 Gen 3’e benzer çekirdek dizilimi ve performans potansiyeliyle dikkat çekiyor.

Sızıntılar, SM7675’in yanı sıra farklı frekanslara sahip başka bir versiyonunun da olabileceğini öne sürüyor. Mart ayında tanıtılması beklenen bu yeni işlemci, mobil teknoloji dünyasında heyecan yaratacak gibi görünüyor. Qualcomm’un bu yeni çipsetiyle, mobil cihazlarda daha güçlü ve akıcı bir deneyim sunması bekleniyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -