Ana SayfaHaberlerApple, Uzun Süredir Üzerinde Çalıştığı Apple Car Projesini Durdurdu

Apple, Uzun Süredir Üzerinde Çalıştığı Apple Car Projesini Durdurdu

- Advertisment -

Apple, uzun süredir üzerinde çalıştığı elektrikli otomobil projesi olan “Project Titan”ı durdurdu. Şirketin, Salı günü çalışanlarına duyurduğu habere göre, proje kapsamında 2000 kişinin üretken yapay zeka çalışmalarına katılacağı bildiriliyor.

Bloomberg’in haberine göre, Apple’ın baş işletme sorumlusu Jeff Williams ve projeden sorumlu başkan yardımcısı Kevin Lynch, çalışanları projenin durdurulması hakkında bilgilendirdi. Bu durumun bir sonucu olarak işten çıkarmaların olacağı belirtilse de henüz net bir sayı verilmedi.

Apple’ın elektrikli otomobil projesi, yıllar boyunca bir dizi sorunla karşılaştı. Şirket, başlangıçta gelişmiş otonom sürüş yetenekleriyle gelmesini umduğu otomobilin, beklenen performansı gösteremeyeceğini fark ederek kaynaklarını ve odağını yapay zekaya yönlendirmeye karar verdi. Bu doğrultuda, şirketin Ajax adını verdiği kendi yapay zeka modelini eğitmek için ciddi miktarda kaynak ayırdığı belirtiliyor. Apple CEO’su Tim Cook, şirketin üretken yapay zeka modelini bu yılın sonlarında piyasaya süreceğini doğruladı.

Bu karar, Apple’ın otomobil endüstrisine adım atma isteğinin sona erdiğini ve şirketin stratejik hedeflerini yeniden değerlendirdiğini gösteriyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -