Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung S7 nasıl format atılır?

Samsung S7 nasıl format atılır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy serisinden olan S7 modeli için bir çok format atma yöntemi bulunuyor. Bunların içinde en yaygın olanı format tuşlarına basılı tutarak factory reset olarak da bilinen format yöntemi. Factory resetin yanında format kısa kodları ve telefon üzerinden format atmadan telefonu fabrika ayarlarına döndürmek yani sıfırlamak mümkün.

Sırasıyla format atma yöntemlerine geçmeden önce yaşadığınız probleme göre hangi format yöntemini kullanmanız gerektiğini öğrenmek için buradaki yazımıza bir göz atın.

Kısaca değinmek gerekirse;

Eğer sadece telefonu sıfırlamak istiyorsanız bunu fabrika ayarlarını sıfırla ya da verileri temizle seçeneklerinden yapabilirsiniz. Sadece ayarları ile ilgili problem yaşıyorsanız tüm ayarları sıfırlayabilir, yeniden ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Tüm verileri silmek, ayarları da sıfırlamak istiyorsanız ve menülerde kaybolmak istemiyorsanız format kısa kodunu kullanın. Yukarıdaki yöntemler cihazınızı sıfırlamak için yeterlidir ancak virüsleri temizlemek için ya da bazı büyük problemleri gidermek için yeterli olmayabilir. Bir de telefonunuz açılmıyor, samsung yazıp kalıyor, ısınıyor ya da kasıyor ise bir de tuş kilidi desenini unuttuysanız daha farklı yöntemler denemeniz gerekiyor. Bunlardan bir tanesi tuşlara basılı tutarak yapılan factory reset bir diğeri ise yazılım atma. Siz yukarıdan probleme göre kullanacağınız yöntemi seçin, aşağıda Samsung S7 de nasıl yapılıyor detaylıca anlattık.

Fabrika ayarlarına dönme, telefonu sıfırlama

Telefonunuzu satıyorsanız, tüm verileri direk temizlemek istiyor ya da ayrlarınızı sıfırlamak istiyorsanız kullanacağınız basit yöntemdir.

  1. Telefonunuzun ayarlar bölümüne gelin.
  2. Buradan yedekleme ve sıfırlama seçeneğini bulun ve tıklayın.
  3. Yedekleme menüsünün içerisinde bulunan fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçin.
  4. Açılacak ekranda tüm verilerinizin silineceğinden bahseder. Burada oturum açmış olduğun tüm hesaplar da listelenir. Bu işlemden sonra tüm ayarlar ve bilgiler silinecektir.

Daha öncede belirttiğimiz gibi bu işlemi kısa bir kodlama ile de yapabilirsiniz. Telefona reset atma kodu olan *2767*3855# tuşlayın ve arama tuşuna basın. Bu tüm Samsung modelleri için geçerli olmayabilir. Ancak oldukça yaygın ve herkes tarafından kullanılan bir yöntemdir. Tuşlarla format atma konusunda başarısız olursanız yukarıdaki yöntem işinize yarayacaktır.

Yukarıdaki işlemler formattan çok telefonu sıfırlamaya, fabrika ayarlarına geri dönmeye yöneliktir. Eğer telefonunuzla ilgili problem yaşıyorsanız ve yukarıdaki yöntemler işinize yaramıyorsa Samsung S7 format tuşları ile telefonunuza factory reset atabilirsiniz.

Not: İleri seviye format atarken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Lütfen başlamadan önce buradaki yazımızı okuyun.

Eğer telefonunuzun Format tuşlarına basılı tutarak reset atmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri takip edin. Tüm verileriniz silineceği için rehberinizi ve diğer kaybolmasını istemediğiniz verilerinizi kesinlikle yedekleyin. S7 silinen fotoğrafları kurtarma, rehberi geri getirme işlemleri şimdilik mümkün değil.

1. Telefonunuzun ses açma tuşuna, açma kapama tuşuna ve home tuşuna basılı tutun. galaxy-format-atmak2. Karşınıza Recovery ekranı açılacaktır. Bu ekran telefonunuzun çalışmasını sağlayan işletim sisteminin arka kapısıdır. Bu işleme aynı zamanda wipe atma da denir. Menüden ses tuşlarını kullanarak wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve home tuşu ile seçin.

s7 resetleme

3.  Aşağıdaki ekran açılacaktır. Buradan delete all user data seçeneğini seçin. Format işlemi başlayacaktır. Bu aşamada kesinlikle pili çıkartmayın ve sarjınız az ise sarj fişi çekmeyin.

samsung s7 edge format atma

4. Format atma işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki ekran açılacak. Buradan reboot system now (yeniden başlat) seçeneği ile telefonunuzu başlatabilirsiniz. Bu işlemden sonra yeniden bir kurulum yapmanız gerekecek. Tüm ayarları baştan gireceksiniz.

s7 format

Yazılım atma

Yazılım atma işlemi son çare olarak kullanılması gereken bir işlemdir. Teknik bilgi ve ekipman gerektirir. Eğer yazılım atma ile ilgili bilgiye sahip değilseniz bu konuda mutlaka destek alın. Yazılım atma işlemi telefon üzerindeki yazılımın tamamen kaldırılıp yeniden yüklenmesi işlemidir. Bu işlem sırasında yapılan bir yanlış telefonunuza ciddi hasarlar verebilir ve telefonunuz garanti kapsamından çıkabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -