Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung modellerinde geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Samsung modellerinde geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy, cihazlarının tümünde geliştirici seçenekleri, diğer bir tabirle geliştirici mod bulunmaktadır. Kullanıcılar geliştirici özelliğini açma işlemiyle birlikte Samsung Galaxy modellerinde birtakım değişiklik, işlem ve özelleştirme yapabilmektedir. Eğer siz de Samsung telefon veya tabletiniz için geliştirici seçeneklerini aktive etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Geliştirici seçeneklerini açtığınızda bazı değişiklikler mümkün olmaktadır. Bu özellik genellikle Samsung Galaxy ve başka bir aygıt arasında bağlantı kurabilmek için etkin hale getirilir. Telefonun bilgisayarı veya diğer aygıtı tanımaması gibi durumlarda hata ayıklama modu, USB debugging, OEM açma tercih edilir. Bunun yanında geliştirici ayarlarından telefonumuz hakkında ek ayarlara ulaşabilir, sahte konum oluşturma, donanımı sıfırlı olarak yönetme ve diğer çeşitli işlemleri gerçekleştirebiliriz.

Samsung Galaxy’de diğer modellerde olduğu gibi geliştirici seçeneklerini açmak benzer yolla yapılır. Geliştirme seçenekleri açılabildiği gibi kapatmak da mümkündür. Aşağıdaki adımları uygulayarak Samsung Galaxy’de bunun nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Geliştirici seçeneklerini açmak için ufak bir hileden yararlanmamız gerekiyor. Kullanıcıların güvenliğini sağlamak ve teknolojiyle yeni tanışan kişilerin hata yapmalarını önlemek adına geliştirici ayarlarını açmak için farklı bir taktik gerçekleştirmeliyiz.

  • Ayarlar > Telefon Hakkında’ya gidin.
  • Yazılım Bilgileri’ne gidin.
  • Yapım numarası (Derleme) üzerine gelin ve bir uyarıyla karşılıncıya dek basın.
  • “Artık siz bir geliştiricisiniz!” yazısı çıktığında “Geliştirici seçenekleri” erişimi sağlayabilirsiniz.

Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri’ne artık dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Geliştirici seçenekleri nasıl kapatılır?

Samsung Galaxy’de geliştirici seçenekleri açılabildiği gibi devre dışı bırakmak da mümkündür. Deaktif duruma getirmek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

  • Ayarlar > Uygulamalar’a gidin.
  • Ayarlar basın. (Uygulamalar içerisinde bulunan ayarlar)
  • Depolama ve Kayıt Yeri’ne basın.
  • Veriyi Sil & Önbelleği Temizle’ye basın.

Geliştirici ayarları hakkında sorular

Geliştirici ayarlarını açarsam telefon garantiden çıkar mı?

Hayır, geliştirici ayarlarını aktifleştirmek Samsung Galaxy’nin garantiden çıkmasına yol açmaz. Telefon sıfırlanıncaya dek geliştirici ayarlar penceresi ayarlarda sabit olarak kalır ve telefonun garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olmaz.

Bu ayarları açmak tehlikeli mi?

Samsung Galaxy’de kullanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan kullanıcıların yaptığı yanlış değişiklikler telefonun hasar almasına ve düzgün çalışmamasına yol açabilir. Bunun yanında geliştirici ayarları genellikle diğer aygıtlarla kolayca bağlantı kurmak için tercih edilir ve bu noktada Samsung Galaxy telefonunuza istenmeyen kişiler tarafından bağlantı kurulması kolay hale gelebilir.

Geliştirici ayarlarını açtım, kapatamıyorum, sorun yaratır mı?

Hayır, Samsung Galaxy’de modellerinde ayarlar kısmında göreceğiniz bu seçenek cihazınız için problem teşkil etmeyecektir. Ancak geliştirici modda yapacağınız değişiklik telefonun çalışmasında farklılığa yol açabilir veya cihaz başkalarının erişimine açık hale gelebilir.

Geliştirici ayarlarından neler yapılır?

Geliştirici ayarları, kapsamlı olmasa bile Samsung Galaxy’de temel değişiklikler yapmaya izin verir. Sahte konum oluşturma, telefonu rootlama, animasyon ayarları, USB bağlantı ayarları, OEM aktivasyonu gibi işlemlere olanak tanır.

Samsung Galaxy modellerinde geliştirici ayarları sorunlarınızı bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -