Xiaomi modellerinde geliştirici mod nasıl açılır?

-sponsor-

Xiaomi, Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlar arasında yer almaktadır. Android’in açık kaynak kodlu olması cihazlarda kısıtlı olsa da birtakım değişiklik ve özelleştirme yapmaya imkan tanımaktadır. Diğer modellerde olduğu gibi Xiaomi’de geliştirici mod özelliği bulunur ve kullanıcılar geliştirici modu etkinleştirme özelliğinden yararlanabilir. Peki geliştirici modu Xiaomi için aktive etmek ve açmak için ne yapmak gerekiyor?

Xiaomi modellerinde, geliştirici ayarları etkinleştirmek için çeşitli nedenleriniz olabilir. Xiaomi’nin bilgisayar ile bağlantı kurulmasında hata meydana gelmesi, diğer aygıtlarla Xiaomi telefon arasında bağlantı sorunu yaşanması, cihaz hakkında ek özelliklere erişmek, birtakım kısıtlama ve özellikleri genişletme isteği, hata ayıklama modunu açma ve kapatma, OEM açma ve kapatma gibi durumlarda geliştirici ayarlarını açmak gerekir.

Xiaomi modelleri için geliştirme modu açma

Tüm cihazlarda benzer şekilde açılan geliştirici modu için ufak bir hile bulunuyor. Telefonun güvenliği için herkesin erişimine kısıtlanan Xiaomi’de geliştirici modunu etkin hale getirmek birtakım işlemlerinin gerçekleştirilmesiyle sağlanıyor.

  • Uygulamalar > Ayarlar’a gidin.
  • Telefon Hakkında’ya gidin.
  • Yapım Numarası (Build Number) üzerine gelin ve yeni bir pencere açılıncaya dek dokunun.
  • Karşınıza geliştirici modunun aktif olduğuna dair uyarı alacaksınız.
  • Tebrikler!

Xiaomi modellerinde geliştirici mod nasıl açılır? 3

Geliştirici ayarları hakkında sorular

Geliştirici ayarlarını açarsam telefon garantiden çıkar mı?

Hayır, geliştirici ayarlarını aktifleştirmek Xiaomi’nin garantiden çıkmasına yol açmaz. Telefon sıfırlanıncaya dek geliştirici ayarlar penceresi ayarlarda sabit olarak kalır ve telefonun garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olmaz.

Bu ayarları açmak tehlikeli mi?

Xiaomi kullanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan kullanıcıların yaptığı yanlış değişiklikler telefonun hasar almasına ve düzgün çalışmamasına yol açabilir. Bunun yanında geliştirici ayarları genellikle diğer aygıtlarla kolayca bağlantı kurmak için tercih edilir ve bu noktada Xiaomi telefonunuza istenmeyen kişiler tarafından bağlantı kurulması kolay hale gelebilir.

Geliştirici ayarlarını açtım, kapatamıyorum, sorun yaratır mı?

Hayır, Xiaomi modellerinde ayarlar kısmında göreceğiniz bu seçenek cihazınız için problem teşkil etmeyecektir. Ancak geliştirici modda yapacağınız değişiklik telefonun çalışmasında farklılığa yol açabilir veya cihaz başkalarının erişimine açık hale gelebilir.

Geliştirici ayarlarından neler yapılır?

Geliştici ayarları, kapsamlı olmasa bile Xiaomi’de temel değişiklikler yapmaya izin verir. Sahte konum oluşturma, telefonu rootlama, animasyon ayarları, USB bağlantı ayarları, OEM aktivasyonu gibi işlemlere olanak tanır.

Xiaomi modellerinde geliştirici ayarları sorunlarınızı bizimle paylaşın.

1 YORUM

  1. Gelistirici acmadan yanlis rom attim telefon acilmiyor programlarla rom atmayo denedim hep lock a takiliyoe ne yapabilirm

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz