Huawei modellerinde geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

-sponsor-

Huawei, Android işletim sistemiyle çalışması ve Android’in de açık kaynak kodlu olması sebebiyle kullanıcılara bazı imtiyazlar tanımaktadır. Kişiler Huawei modellerinde özelleştirme yapabilme imkanına sahip. Yani Huawei içerisinde bulunan geliştirici seçeneklerini aktif etmek mümkün. Geliştirici modunun açılması birtakım değişiklik, işlem ve özelleştirme yapmaya olanak tanır. Eğer siz de bu sebeplerden dolayı geliştirici seçeneklerini açma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdaki adıdmları uygulayın.

Geliştirici seçenekleri, genellikle kullanıcılar tarafından bilgisayar, telefon veya diğer aygıtlarla USB bağlantısı kurmayı sağlamak veya bunu kolay hale getirmek için tercih edilir. Kimi zaman bilgisayarla kurulmak istenen bağlantıda hata alınması sonucunda geliştirici seçenekleri üzerindne hata ayıklama modunu etkinleştirmek sonuç vermektedir. Bunun yanında OEM açma da bağlantıyı kolaylaştırmaktadır.

Geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

Güvenlik amaçlı herkesin erişmesini önlemek adına Huawei modellerinde geliştirici seçeneklerini açmak ufak bir hile yapmaktan geçiyor.

 • Uygulamalar > Ayarlar’a gidin.
 • Telefon Hakkında’ya gidin.
 • Yapım Numarası (Derleme Numarası) üzerine gelin ve yeni bir pencere açılıncaya dek “YAPIM NUMARASINA” art arda dokunun.
 • Karşınıza geliştirici modunun aktif olduğuna dair uyarı alacaksınız.
 • Tebrikler!

Geliştirici seçenekleri nasıl kapatılır?

Bu özelliği aktif hale getirebildiğiniz gibi kapatmanız da mümkündür. Geliştirici seçeneklerini devre dışı bırakmak için:

 • Ayarlar > Uygulamalar’a gidin.
 • Ayarlar basın. (Uygulamalar içerisinde bulunan ayarlar)
 • Depolama ve Kayıt Yeri’ne basın.
 • Veriyi Sil & Önbelleği Temizle’ye basın.

Geliştirici ayarları hakkında sorular

Geliştirici ayarlarını açarsam telefon garantiden çıkar mı?

Hayır, geliştirici ayarlarını aktifleştirmek Huawei’in garantiden çıkmasına yol açmaz. Telefon sıfırlanıncaya dek geliştirici ayarlar penceresi ayarlarda sabit olarak kalır ve telefonun garanti kapsamı dışında kalmasına sebep olmaz.

Bu ayarları açmak tehlikeli mi?

Huawei’de kullanımı hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan kullanıcıların yaptığı yanlış değişiklikler telefonun hasar almasına ve düzgün çalışmamasına yol açabilir. Bunun yanında geliştirici ayarları genellikle diğer aygıtlarla kolayca bağlantı kurmak için tercih edilir ve bu noktada Huawei telefonunuza istenmeyen kişiler tarafından bağlantı kurulması kolay hale gelebilir.

Geliştirici ayarlarını açtım, kapatamıyorum, sorun yaratır mı?

Hayır, Huawei’de modellerinde ayarlar kısmında göreceğiniz bu seçenek cihazınız için problem teşkil etmeyecektir. Ancak geliştirici modda yapacağınız değişiklik telefonun çalışmasında farklılığa yol açabilir veya cihaz başkalarının erişimine açık hale gelebilir.

Geliştirici ayarlarından neler yapılır?

Geliştirici ayarları, kapsamlı olmasa bile Huawei’de temel değişiklikler yapmaya izin verir. Sahte konum oluşturma, telefonu rootlama, animasyon ayarları, USB bağlantı ayarları, OEM aktivasyonu gibi işlemlere olanak tanır.

Huawei modellerinde geliştirici ayarları sorunlarınızı bizimle paylaşın.

7 Yorumlar

 1. Telefonu distribütör garantili aldım, (Huawei Mate 20 lite) açılışta Huawei logosu yerine TIM diye bir İtalyan operatör logosu ile açılıyor. Geliştirici seçenekleri açtım ve bazı yorumlar okudum, ama ne yapılması gerektiğini tam olarak bilmiyorum. Bu konuda yardımınız olabilir mi acaba, teşekkürler.

 2. Öncelikle merhabalar telefonumla iş yapıp ekmek kazanıyorum ve hızlı bir telefon olmasını istiyorum operatörün hızlı fakat p30 pro cihazımı nasıl daha fazla işlemcisini kullanmasını sağlarım cihazımı hızlandırmak istiyorum maksimum performans nasıl yaparım ekranıma gelen işlemleri nasıl daha hızlı görürüm

 3. Ya çok teşekkür ederim bende “geliştirici seçenekleri” yoktu ama şimdi var çok ama çok teşekkür ederim

 4. Bütün yazdıklarınızı yaptım. Geliştirici aktif oldu ama hâlâ geliştirici seçenekleri menüsü çıkmadı. Başka ne yapabilirim?

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz