Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung J7 4G ayarları nasıl yapılır?

Samsung J7 4G ayarları nasıl yapılır?

- Advertisment -

4.5G reklamları başladıktan sonra herkes telefonunda acaba 4.5G var mı, bu özellikten hangi telefonlar faydalanacak heyecanla beklemeye başladı. Her ne kadar reklamlarda 4.5G olarak görsek de aslında telefon ayarlarımızda bu 4G olarak gösterilir ve ayarlardan 4G ya da LTE ayarlarını aktif hale getirdiğimizde kullanmaya başlanır. Bu yazımızda j7 4g nasıl açılır, 4g ayarı nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

İlginizi çekebilir: 4G / 4.5G özelliği olan telefonlar

Samsung J7 4G uyumlu mu?

Yılın en çok satan telefonlarından bir tanesi olan Samsung J7 hem büyük ekranı hem de fiyatı ile alanları pişman etmedi. Ancak 4G Türkiye’ye geldikten sonra herkes acaba 4G özelliği var mı, 4G destekliyor mu, yoksa bile sonradan yüklenir mi gibi sorularla telaşlandı. Aslında telefonun şebeke ayarları kımına gelerek Samsung J7 4G destekliyor mu bakılabilirdi. Sevindirici haber 4G kullanıma açıldıktan sonra J7 kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra J7 telefonlar ile 4G bağlantısı kuruldu. Ancak ekranlarında Lte yazmayan ya da Lte yazsa dahi Lte ne demek bilmeyenler telefonlarında 4G ya da 4.5G özelliği yok sanıyorlar. LTE demek aynı zamanda 4G demektir. Yani ekranda LTE var ise bilin ki telefonunuzun 4G ayarları tamamdır. Eğer sizde Samsung J7 kullanıyorsanız 4g ayarlarını aşağıdaki talimatları kullanarak yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy J7 4G ayarları

Telefonunuz 4G uyumlu ise ve Samsung ya da Andorid işletim sistemi kullanan herhangi bir telefon kullanıyorsanız aşağıdaki ayarlar sizinde işinize yarayacaktır. Samsung J7’nin 4G si nasıl açılır anlatalım.

Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına giriş yapın. Butada ayarlar bölüm bölüm ayrılmış olacaktır. Bu bölümleri sağa sola kayarak ya da aşağı doğru ekranı kaydırarak yapabilirsiniz. Bu bölümlerden ağ bağlantıları bölümüne gelin. Buradan mobil ağlar sekmesini seçin. Mobil ağların içinden tekrar mobil ağlar yazan kısma giriş yapın. Burada mobil verisi, veri dolaşımı, erişim noktası adları, şebeke modu ve ağ operatörleri başlıklarını göreceksiniz. 4G bir şebeke modu olduğu biz buraya giriş yapacağız. Karşımıza çıkan seçeneklerden en üstte bulunan LTE/WCDMA/GSM(otomatik bağlantı) seçeneğini seçelim.

Telefonum 4G bağlandı mı nasıl anlarım?

Eğer bulunduğunuz bölgede 4G ya da 4.5G çekiyorsa ekranınızda 4G ya da LTE yazacaktır. Eğer ekranın şebeke göstergesinin yanında yukarıdakilerinin bir tanesini görüyorsak telefonumuz 4G ye bağlandı demektir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -