Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S8 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung Galaxy S8 ekran görüntüsü nasıl alınır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy S8’de bulunan ekran görüntüsü alma özelliğini kullanarak ekrandaki görüntünün resmini cihazınıza kaydedebilirsiniz. Screenshot diğer bir tabirle ekranın anlık fotoğrafını almak olarak adlandırabileceğimiz görüntü kaydediciyi kullandığınızda görüntü alındığına dair bir ekran belirir ve ses çıkar. Ardından albümler içerisindeki ekran görüntüleri klasörüne kaydedilir.

Peki, Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8’de ekran görüntüsü alma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Hangi adımları uygulayarak, örneğin: Whatsapp’ta bir yazışma, Facebook’ta bir haber, Instagram’da paylaşılan bir kıyafetin resmini telefona nasıl kaydederiz? İşte yanıtı…

Samsung Galaxy S8’de ekran görüntüsü alabilmek için iki farklı yöntemi tercih edebilirsiniz. Bunlardan ilki klasik metod olan tuş kombinasyonu oluşturma. Hızlı bir şekilde Galaxy S8’deki fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsü almanız mümkün. Bunu yapabilmek için:

  • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz kısma gelin.
  • Güç düğmesi (Power) ve Ana Ekran Düğmesi (Home) tuşlarına aynı anda basın.
  • 1-2 saniyenin ardından görüntü alındığına dair ekranda belirme olur ve sesli uyarı alırsınız.

Galaxy S8 ve S8 Edge modellerinde ekran resmi çekmenin diğer yolu da sensörleri kullanmak. Ayarlar içerisinde bulunan Hareketler ve İşaretler kısmında el kaydırarak ekran görüntüsü çekme ayarını etkin hale getirerek tuşlardan bağımsız olarak o anda bulunduğunuz uygulama içerisindeki resmi alabilirsiniz. Uygulanması gereken işlemler:

  • Ayarlar > Hareketler ve İşaretler > Ekran Yakalamak için elinizi kaydırın adımlarını izleyerek bu seçeneği etkinleştirin.
  • Ekran resmi almak istediğinizde elinizi cihazın üzerinde kaydırın.

Ekran Görüntüsü alırken istediğiniz alanı kaydedin

Galaxy S8, Android Nougat 7.0 işletim sistemiyle beraber geliyor. Nougat yazılımı ise kullanıcılara ekran görüntüsü alırken ekran resminin tamamını almanın yanı sıra belirli bir bölgenin seçilmesine ve kırpma işleminin yapılmasına da olanak tanıyor.

Galaxy S8 ile ilgili daha fazla bilgi almak için yorum panelimizi kullanabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -