Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S4 Nasıl Format Atılır

Samsung Galaxy S4 Nasıl Format Atılır

- Advertisment -

Samsung, akıllı telefon teknolojisi alanında hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Eski ve yeni tasarımları ile dünya çapında bir hizmet veren şirket, Android teknolojisini en iyi bir şekilde sunmayı amaçlıyor.

Samsung kullanımı dünya çapında yaygınlık gösteriyor. Özellikle Asya pazarında oldukça geniş bir kitleye hitap eden Samsung, şu ana kadar gerçekleştirdiği tasarımları ile mobil teknoloji alanında oldukça güçlü durumda. Ülkemizde de yaygın bir şekilde Samsung kullanıldığını söyleyebiliriz. Samsung cihazlarında zaman zaman format atma ihtiyacı oluşabiliyor. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Cihazda sık bir şekilde görülen yavaşlama
  • Uygulamalarda gerçekleşen hatalar
  • İşletim sisteminde yaşanan çökme

Bu gibi durumlarda cihazınızı formatlamanız gerekebiliyor. Samsung Galaxy S4‘ü formatlamak için belli aşamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Cihazınızı formatlama işlemine geçmeden önce cihazınız içerisinde yer alan ses, görüntü, video, rehber gibi önemli bilgileri yedeklemeyi unutmayınız. Format atmak için var olan yöntemler şu şekilde:

  1. Cihazınızdan *2767*3855# numaralarını tuşlayarak arama basın. Cihazınız açılıp kapanacak ve format atmış olacaksınız.
  2. Sırasıyla menü→ ayarlar→ gizlilik → fabrika ayarları kısmına gelerek sıfırla bölümünü seçiyoruz. Böylelikle cihazımız fabrika ayarlarına dönmüş oluyor.
  3. Telefonunuz kapalı iken ortadaki butona basılı kalıyorsunuz. Aynı zamanda açma-kapama tuşuna basılı kalıyorsunuz. Karşınıza gelen ekranda factory reset kısmına tıklayarak format atma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -