Ana Sayfa Etiketler Samsung galaxy s4

samsung galaxy s4 ile ilgili içerikler.


Samsung Galaxy internet ayarı nasıl yapılır? (Resimli Anlatım)

Samsung Galaxy telefonlarının internet ayarlarının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, Wifi , 3G veya Paket ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyorsanız anlatacağımız yazıyla Samsung Galaxy Mini, Samsung Galaxy  S4, S3, S2 ve Diğer Samsung Android akıllı telefonunuzun internet ayarlarını öğrenebilirsiniz.

İlk önce telefonumuzun kilit şifresini girerek açalım.


Uygulamalar bölümünü açın ve ayarlara gidin.

samsung-internet-ayarları-mobilkaynak

Kablosuz ağları açın.

(Eğer böyle bir bölüm yoksa Ayarlar bölümünün en altında diğer ayarlara girin.)

samsung-wifi-ayarları

Mobil Ağ üzerinden veri erişimini etkinleştir bölümündeki tik işaretine dokunarak yeşile dönüştürün. (Yani aktif yapın.)

Not: Eğer ki yurt dışında internete girme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız Mobil Ağ üzerinden veri etkinleştirmenin yanısıra ”Veri dolaşımı” da etkinleştirilmelidir.

samsung-galaxy-internet-ayarları-mobilkaynak

Erişim noktası adları bölümüne girin ve telefonunuzun tek tuşu olan Home’un yanındaki menü tuşuna bir kez basın.

+ Yeni APN’ye tıklayın. (APN ayarları yapmanızı sağlar)

samsung-telefon-internet-ayarları-mobilkaynak

 

Açılan bölümdeki ”İSİM” kısmına hangi hatta sahipseniz onun adıyla beraber sonuna internet kelimesini ekleyin. Örneğin: Avea İnternet

İsim kısmının hemen altındaki ”APN” bölümüne ise küçük harflerle ”internet” yazın.

SC20140131-230046

 

MCC 286 ve MN  kodlarını Turkcell’de 01 Vodafone’da 02 Avea’da 03 olacak şekilde kontrol edin.

Onaylama türünü ” PAP” ve APN türü ” Ayarlı değil” (İngilizce menüye sahipseniz Default ) olarak ayarlayın.

mobilkaynak-internet-ayarları-3g

Son olarak Home tuşunun yanındaki menüye tekrardan basın ve Kaydet & At bölümünden Kaydet’e basarak işlemi kaydedin.

samsung-internet-ayarları-resimli-mobilkaynak

Telefonunuzda Erişim Noktası Adlarına geri gelin ve başta kaydettiğiniz (Vodafone İnternet, Turkcell İnternet, Avea İnternet) erişim alanlarından birini seçin.

İşlem tamam. İnternete giremiyorum diyenler, internet ayarları yapmayı bilmeyenler hem internete girmiş hem de öğrenmiş oldu. İyi keyifler. :)

Samsung Galaxy S4 Nasıl Format Atılır

Samsung, akıllı telefon teknolojisi alanında hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Eski ve yeni tasarımları ile dünya çapında bir hizmet veren şirket, Android teknolojisini en iyi bir şekilde sunmayı amaçlıyor.

Samsung Galaxy S4 Nasıl Format Atılır 1

Samsung kullanımı dünya çapında yaygınlık gösteriyor. Özellikle Asya pazarında oldukça geniş bir kitleye hitap eden Samsung, şu ana kadar gerçekleştirdiği tasarımları ile mobil teknoloji alanında oldukça güçlü durumda. Ülkemizde de yaygın bir şekilde Samsung kullanıldığını söyleyebiliriz. Samsung cihazlarında zaman zaman format atma ihtiyacı oluşabiliyor. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Cihazda sık bir şekilde görülen yavaşlama
  • Uygulamalarda gerçekleşen hatalar
  • İşletim sisteminde yaşanan çökme

Bu gibi durumlarda cihazınızı formatlamanız gerekebiliyor. Samsung Galaxy S4‘ü formatlamak için belli aşamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Cihazınızı formatlama işlemine geçmeden önce cihazınız içerisinde yer alan ses, görüntü, video, rehber gibi önemli bilgileri yedeklemeyi unutmayınız. Format atmak için var olan yöntemler şu şekilde:

  1. Cihazınızdan *2767*3855# numaralarını tuşlayarak arama basın. Cihazınız açılıp kapanacak ve format atmış olacaksınız.
  2. Sırasıyla menü→ ayarlar→ gizlilik → fabrika ayarları kısmına gelerek sıfırla bölümünü seçiyoruz. Böylelikle cihazımız fabrika ayarlarına dönmüş oluyor.
  3. Telefonunuz kapalı iken ortadaki butona basılı kalıyorsunuz. Aynı zamanda açma-kapama tuşuna basılı kalıyorsunuz. Karşınıza gelen ekranda factory reset kısmına tıklayarak format atma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Samsung Galaxy S4 zil sesi nasıl ayarlanır?

Size arama yapıldığında, çağrı esnasında çalan zil sesini değiştirebilir, dilediğiniz zil sesini ayarlayabilirsiniz. Zil sesi ayarlarken ister cihazın kendine ait melodilerini isterseniz kendi istediğiniz herhangi bir şarkıyı zil sesi yapmak mümkün. Samsung Galaxy S4 kullanıcıları için hazırladığımız bu yazıda zil sesi nasıl ayarlanır, kendi zil sesi müziği yapma, zil sesi ayarlama gibi başlıklara değineceğiz. Zil sesinin nasıl ayarlandığını görmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

İlk önce Zil Sesleri bölümünü bulmamız gerekiyor. Bildirim çubuğunu veya Uygulamalar menüsünü kullanarak Ayarlar‘a gidelim. Cihazım > Ses > Zil Seslerini açalım.

İkinci ve son olarak zil sesi seçmek için; Telefonun standart zil seslerini kullanmak istiyorsanız dinlemek istediğiniz zil seslerine basın. Eğer kendi istediğiniz herhangi bir şarkıyı veya müziği zil sesi yapmak için Ekle’yi kullanın. Ekleye bastığınızda dosya klasörü açılır ve buradan dilediğiniz şarkıyı ekler. Eğer zil sesi hazırsa Tamam’a basarak çıkış yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy S4 zil sesi ayarları ile ilgili sorun veya hataları yorum bölümünde yanıtlanmak üzere dile getirebilirsiniz. Teşekkürler.

Samsung Galaxy S4 GPE’ye Android 5 Lollipop geldi

0

Google’ın geçtiğimiz ay tanıttığı Android işletim sistemi Lollipop 5.0 güncellemesi cihazlarda tek tek yayımlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Nexus ve LG’nin cihazlarına gelen Lollipop 5 güncellemesi, artık Samsung Galaxy S4 GPE cihazlarına da yüklenebilecek. OTA üzerinden indirilebilir durumda olan güncelleme ile birlikte arayüzünüzü geliştirerek materyal tasarım deneyimini yaşayabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda yepyeni bir tasarım ve hızlı bir sisteme sahip olmak istiyorsanız, Galaxy S4 GPE cihazınız için Android Lollipop 5.0 güncellemesi yapabilirsiniz. Galaxy S4 GPE güncellemesi yapmak için Ayarlar > Güncelleme kısmına giderek Android 5.0 güncellemesi yükleyebilirsiniz.

Materyal Tasarım, animasyon ve yeni renk düzeniyle Galaxy S4 kullanıcıları şu avantajların sahibi olacak; Performans artışı, yeni bildirim çubuğu, multi kullanıcı desteği, pil verimliliğinde artış, yepyeni hızlı ayarlar menüsü, kilit ekranından bildirimlere daha kolay ulaşım.