Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy J3 nasıl format atılır?

Samsung Galaxy J3 nasıl format atılır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy J3 format atma işlemi diğer Samsung ve Android işletim sistemi kullanan diğer cihazlar gibi format atma kısayol tuşlarına basılı tutarak yapılır. Bu tuşlar fiziksel olarak telefonun üzerinde bulunan tuşlardır. Format atma tuşlara basılı tutarak yapılır ve daha sonra gireceğiniz ekranda gene fiziksel tuşların yardımı ile gerekli işlemler gerçekleştirilir.

Giriş bölümümüz kafanızı karıştırmasın, Samsung J3 format atma işlemi oldukça kolay, aşağıda detaylarını bulabilir, resimli anlatım sayesinde kolayca işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy J3 nasıl format atılır?

Telefonlarımıza bir çok nedenden dolayı format atmamız ya da telefonu sıfırlamamız gerekebilir. Format atma ya da sıfırlama işlemi hard reset olarak geçer ve fabrika ayarlarına dönme işleminden farklıdır.

Format işleminde telefonumuz virüs bulaştı ise temizlenir, yavaşlama ya da aşırı ısınma problemi varsa giderilir. Örneğin telefonumuzu satacağız ve tüm bilgilerin silinmesini istiyorsunuz gene format atma işlemini yapabilirsiniz.

Samsung J3 format atma işleminde telefon zarar görmez ve garanti kapsamından çıkmaz. Yazılım atma işlemi gibi değildir, mevcut yazılım sıfırlanır ve telefona yeniden kurulum işlemi yapılır. Telefon format atıldıktan sonra ilk aldığınız günkü gibi tertemiz olur.

Samsung J3 format resimli anlatım

Format atma işlemine başlamadan önce telefonu tamamen kapatın.

Aynı anda format atma tuşlarına Samsung logosu çıkana kadar basılı tutun. Samsung J3 format tuşları ses açma tuşu + ana ekran düğmesi + güç düğmesidir.

j3 format tuşları

Karşınıza çıkan menüden wipe data/factory reset üzerine gelin. Menüler arasında gezmek için ses tuşlarını kullanabilirsiniz. Güç tuşuna basarak wipe data/factory reset seçimini yapabilirsiniz.

Daha sonra giriş yaptığınız bölümden gene ses tuşlarını kullanarak yes – delete user all data menüsünün üzerine gelin ve gene güç tuşu ile seçin.

SSS

Samsung J3 format atınca fotoğraflarım silinir mi?

Format atma işlemi sıfırlama işlemidir, bu yüzden telefon üzerinde kayıtlı tüm veriler, fotoğraflar, rehber de dahil her şey silinir.

Samsung J3 format atınca rehberim silinir mi?

Telefonunuz üzerinde kayıtlı ise tüm rehberiniz silinir, eğer gmail üzerinden yedekleme işlemi yaptıysanı buradan geri yükleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Samsung rehber yedekleme nasıl yapılır?

Samsung J3 format atınca garantim biter mi?

Format atma işleminde garanti süreniz bozulmaz. Orjinal olarak üzerinde hangi yazılım varsa o yazılım üzerinden işlem yapılır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -