Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Always on Display nedir? Ayarları nasıl yapılır?

Samsung Always on Display nedir? Ayarları nasıl yapılır?

- Advertisment -

Always On Display, “sürekli açık ekran” anlamına gelen ve Samsung akıllı telefonlarda pil tüketiminin azalmasını sağlayan bir teknolojidir. Gün içerisinde ekrana saatin kaç olduğunu, kaç bildirimin geldiğini ve hangi uygulamalardan bildirim alındığını öğrenmek için defalarca ekranı açıyoruz. Bu da telefonun pilinin hızlı tükenmesine yol açıyor. İlk olarak LG G5 ile gelen bu teknoloji Samsung cihazlarda da kullanılmaya başlandı.

Always on Display nedir?

Always on Display kran kapalıyken saati ve takvimi görüntüleme, çalan müziği yönetme, yeni iletileri ve cevapsız çağrıları kontrol etme imkanı sunmaktadır. Bu mod ile Samsung telefonun şarjının daha uzun gitmesi hedeflenir.

Always On Display üzerinden bildirimler nasıl açılır?

Bu mod size iletileri, gelen aramaları, uygulama bildirimlerini görüntülemeyi sağlar. Bildirimi görüntülemek için bildirim simgesine çift dokunmalısınız.

Bilgi: Ekran kilitliyken bildirimler görüntülenemez. Gelen bildirimleri görmek ekran kilinin açılmasını gerektirir.

Always On Display ile müzikçalar nasıl yönetilir?

Müzik çaların etkinleştirilmesi için ayarlara gidilmelidir. Ayarlar > Kilit ekranı ve güvenlik > Saat ve FaceWidget’e gidin. Buradan Müzik kontrolörünü seçin. Etkin hale getirin. Artık Always On Display (Her zaman açık ekranda) müziğinizi yönetebilirsiniz. Müzik çalar yönetim penceresine gelmek için parmağınızı sağa veya sola kaydırın.

Always on Display zaman ayarı yapma

Bu düzenleme ile modun hangi saatlerde aktif olacağını ayarlayabilirsiniz. Ayarlar > Kilit ekranı ve güvenlik > Always on Display > Program ayarla’ya gidin. Buradan özelliğin başlama ve bitme saatlerini girin ve geri gelin.

Always On Display nasıl kapatılır?

Eğer bu özelliği kullanışlı bulmuyorsanız devre dışı bırakmanız mümkündür. Her zaman açık ekranı kapatmak için Ayarlar > Kilit ekranı ve güvenlik > Always on Display’e gidin. Etkin durumdaki modu kapalıya getirin.

Samsung hesabı oluşturmanın nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Samsung Account nedir? Nasıl açılır ve eklenir?

Whatsapp’ta gelen sesli mesajları kimseye duyurmadan dinlemenin kolay bir yolu bulunuyor. Öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Whatsapp sesli mesaj gizlice nasıl dinlenir?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -