Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus ekran görüntü nasıl alınır?

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus ekran görüntü nasıl alınır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, kullanıcılara ekran görüntüsü alma özelliği sunmaktadır. Ekran görüntüsü alma yöntemini kullanarak S9 ve S9 Plus’ta yakaladığınız ekran karesini telefona kaydedebilir veya arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinde çekilen ekran resminin nasıl yapıldığını öğrenmek için bu rehberimizden yararlanabilirsiniz.

Ekranın fotoğrafını çekmek olarak da tanımlayabileceğimiz ekran görüntüsü alma metodu S9 ve S9 Plus modellerinde mümkündür Bunu yapabilmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Sizin için en kolay ve basit olan yöntemi uygulamak istiyorsanız aşağıda bulunan yöntemlerden birini seçin.

Tuşla ekran görüntüsü alma:

Telefonunuzda bulunan fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için:

  • Ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun.

Kaydırarak ekran görüntüsü yakalama:

Ekran görüntüsünü kaydırarak almak için elinizi ekran üzerinde sağa veya sola kaydırmak gerekir. Özelliği etkin duruma getirmek için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Ekranı yakalamak için elinizin kenarı ile kaydırın tuşuna basın.

Gelişmiş ekran görüntüsü alma seçenekleri

Yakaladığınız ekran görüntüsü ile ilgili özelleştirme yapabilir, resmin üzerinde çizim yapma, kırpma yapma ve ekran görüntüsünü paylaşma özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsünü hemen aldıktan sonra alt kısımda yer alan araç çubukları bölümünü kullanabilirsiniz.

Yakalanan görüntüyü kaydır ne demek?

Bu özelliği kullandığınızda ekranın alt kısmında bulunan görüntünün de resmini almanız mümkündür. Normalde yalnızca ekranda görebildiğiniz alanın ekran fotoğrafı çekilirken kaydırma ile görüntülü yakalamak içeriğin tümünün görüntüsünü almanızı sağlamaktadır.

Seçenekleri ekran alma penceresinde göremiyorum

Ayarlar > Gelişmiş özellikler > Akıllı yakalama’ya giderek bu özelliği aktif duruma getirin. Akıllı yakalama penceresi sayesinde aldığınız ekran görüntüsü üzerinde çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linki kullanarak Samsung Galaxy S9 cihaz yerleşimi hakkında bilgi alın.

Samsung Galaxy S9 cihaz yerleşimi nasıl?

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -