Ana SayfaHaberlerPokemon GO nedir? Nasıl oynanır?

Pokemon GO nedir? Nasıl oynanır?

- Advertisment -

Son günlerde tüm teknoloji haberlerinin manşetinde yer alan Pokemon GO’yu aslında 90 lı yıllarda çocuk olan bizler yakından tanıyoruz. Bu çizgi film ülkemizde bir çocuğun kendini pikachu sanıp balkondan atmasıyla yasaklanmış ve dönemin çocuklarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Diğer ülkelerde yayınlanmaya devam eden çizgi filmin bir çok oyunu da piyasaya çıktı ancak son çıkartılan Pokemon Go kadar ses getirmedi. Öyle ki bir kaç günde oyunun aktif oyuncu sayısı popüler sosyal medya sitesi olan Twitter’ı geçti.

Pokemon GO nedir?

Pokemon GO mobil uygulama yani akıllı telefonlarda oynanan bir oyundur. Pokemon çizgi filiminden tanıdığımız tüm karakterlerin yer aldığı oyunda amacımız kendi pokemonumuzu yakalamak ve onu büyütmek. Pokemon yetiştiricisi olarak başladığız oyunun ilerleyen kısımlarında yetiştirdiğimiz pokemonları savaştırmaya başlıyoruz.

Oyunun üreticisi olan Niantic firması oyunu geliştirirken sanal gerçeklik teknolojisini kullanmış. Yani oyunu gerçek hayatta oynuyormuş gibi oyuyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken oyunu açtıktan sonra telefonun kamerasından etrafta pokemon aramak. Pokemon yakalamak için bazı teknikler kullanmanız gerekiyor. Pokemon Go da yakaladığınız pokemon artık size ait. Onu yetiştirmeniz ve savaşa hazırlamanız gerekiyor.

pokemon-go-nerede

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokemonların nerede olduğunu nasıl anlarım ve nasıl yakalarım?

Oyunda pokemonları bulmak için telefonunuzun Gps özelliği açık olması gerekiyor. Bir pokemon camide de olabilir, bir köprü altında, komşunuzun evinde de. Aman dikkat edin, pokemon bulacağım diye polislik olabilir ya da dayak yiyebilirsiniz. Çünkü Pokemon GO nedir bilmeyenler sizin kamera ile onları çektiğinizi düşünebilir.

Pokemonu bulduktan sonra oyundaki yönlendirmeleri takip ederek pokemon yakalamanız mümkün. Pokemon yakalama oyunu olarak bilinen bu oyun milyonlarca insanın şimdiden en fazla oynadığı oyunlardan oldu.

Pokemon GO nasıl oynarım?

Pokemon GO Türkçe indirmek ve oynamak normal yollardan şimdilik mümkün değil. Yani Google Play üzerinden doğrudan indirmenize şimdilik ülkemiz için izin verilmiş değil. Şimdilik Avrupa da oynana oyun yakın zamanda tüm Asya ülkelerinde de aktif hale gelecek. Oyunu indirmek ve ücretsiz olarak oynamak için telefonunuza apk dosyası indirmeniz gerekiyor.

Pokemon GO apk indirme işlemini yaparken indirdiğiniz kaynakların güvenilir olmasına dikkat edin. Çünkü dış kaynaklardan yüklenen uygulamalar zararlı yazılımlar olabilir. Bu yüzden Pokemon GO heyecanı yaşamak yerine virüsler ile uğraşmak istemiyorsanız daha önce denenmiş kaynaklardan indirme işlemi yapın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -