Ana Sayfa Etiketler Pokemon

pokemon ile ilgili içerikler.


iPhone için Pokemon GO indirme yöntem 2

Buradaki yazımızda sizlere iTunes ülke değiştirerek iPohone için Pokemon GO indirme işlemini anlatmıştık. Bu yöntemi kullanan bazı kişiler ödeme yöntemlerine bağlı olarak bazı hatalar almış ve yükleme sırasında problemler yaşamıştır. Eğer bir önceki yöntemi kullanmadıysanız öncelikle ülke değiştirme yöntemini kullanarak Pokemon GO indirin ve telefonunuza yükleyin. Bu yöntem ile indiremezseniz iPhone da Pokemon GO oynamak için ikinci yöntemi deneyebilirsiniz.

Bu yöntemin adına iOS kurumsal uygulama geliştirici yöntemi deniliyor. iOS için yapılacak bazı yüklemeler için iPhone ve iOS diğer cihazlar açık kaynaklı bir sistem sunabiliyor. Yani iTunes da olmayan bazı uygulamaları dışarıdan yükleyebiliyorsunuz. Bu yöntem ile iPhone’a Pokemon GO indirmek mümkün. Resimli anlatımı aşağıda

iPhone için Pokemon GO indir

iPhone dan safari tarayıcısını açın. Bu kısım önemli çünkü farklı bir tarayıcı kullanırsanız işleminiz gerçekleşmeyebilir. Daha sonra aşağıda bulunan sayfaya giriş yapın ve karşınıza çıkan uyarıdan iOS 7 – 8 -9 seçeneğini tıklayarak uygulamayı indirin. Eğer şuan farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız sitemizin linkini kopyalayıp safari üzerinden yeniden sitemize giriş yapın.

Uygulamayı indirmek için tıklayın

pokemon-go-indir-ios2

Girdiğiniz siteden indirme işlemini başlatın ve devamında aşağıdaki adımlara devam edin. Karşınıza yukarıdaki resimde görünen uyarı çıkacaktır. app.rezcdn “hipstore” yükleme istiyor uyarısına yükle diyerek devam edin.

Yükleme başladığında aşağıdaki indirme işlemini göreceksiniz. İndirme işlemi tamamlanana kadar bekleyin.
pokemon-go-ios-indir

Yükleme tamamlandıktan sonra kurulama başlamadan önce gene bir uyarı ile karşılaşacağız. Unutmayın, tamamen güvenlidir ve telefonunuza bu işlem kesinlikle zarar vermez. Pokemon GO Türkiye ye ne zaman gelecek daha net bir tarih yok, o zamana kadar iPhone da oynamak istiyorsanız bu yöntemlerin biri ile oyunu kurmanız gerekir.

Önemli! Karşınıza “Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici” hatası çıktığında vazgeç seçeneğini seçin. Daha sonra ayarlar kısmında bir kaç değişiklik yapmamız gerekecek. Resimli anlatımın devamında sizlere gerekli ayarları göstereceğiz.

iphone-pokemon-go-oyna

Devam etmek için ayarlar kısmına girin. Menüler arasından Genel seçeneğine giriş yapın ve buradan Profiller ve Aygıt Yönetimi seçeneğine girin.

Karşınıza yukarıdaki ekran çıkacaktır. Buradan Taz Trading Services… seçeneğine tıklayın ve güven seçeneğini seçin.

pokemon-go-oyna

Daha sonra indirdiğiniz uygulamaya giriş yaparak buradan Pokemon GO’yu telefonunuza yükleyebilir oynamaya başlayabilirsiniz. Pokemon GO iOS için çıkana kadar buradan oynadığınız oyun kullanıcı hesabınızda kayıtlı kalır. Tahminimizce oyun geldikten sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ama bu konuda pek emin değiliz…

 

Diyanet Pokemon GO’nun yasaklanmasını talep etti

0

Tüm dünyada çığ gibi büyüyen oyuna Diyanet-Sen’den tepki geldi. Sanal gerçeklik teknolojisi ile geliştirilen oyunda kullanıcılar parklarda, bahçelerde hatta camilerde pokemon avına çıktı. Pokemon GO’nun bu denli sevilmesi bir kaç gündür gündem oluştururken tepkiler de gecikmedi.

Diyanet-Sen başkanı Mehmet Bayraktutar konuyla ilgili açıklamasında camilerden çıkan pokemonları eleştirerek camilerin ciddiyetinin hafife alındığını ve bu yüzden Pokemon-GO oyunun ülkemizde yasaklanması gerektiğini söyledi.

İlginizi çekebilir: Pokemon GO nedir nasıl oynanır?

Aynı zamanda camilerin bir oyun firması tarafından ticaret amacıyla kullanılmasının batı tarafından bir oyun olduğuna değinen Bayraktutar yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekerken bazı kesimler tarafından da desteklendi.

iPhone için Pokemon GO nasıl indirilir?

Ortalığı kasıp kavuran son zamanların en fazla konuşulan oyunu Pokemon GO şuan için Türkiye de oynanamıyor. Ancak alternatif yollar ile Pokemon GO indirmek ve telefondan oynamak mümkün. Bunun için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında sırasıyla ve resimli olarak anlatacağız.

iPhone için Pokemon GO indirmek istiyorsanız bunun için yaşadığınız yer konusunda Apple’a küçük bir aldatma yapmanız gerekiyor. Çünkü ülkemizde daha kullanıma sunulmayan oyunu iTunes üzerinden indirmek mümkün değil. Pokemon GO ülkemize ne zaman gelecek, Türkiye de oynanmaya ne zaman başlanacak net bir bilgi yok ancak böylesine hızlı büyüyen bir oyun Türkiye gibi bir pazara biran önce girmek ister.

iPhone için Pokemon GO nasıl indirilir?

Şuan anlatacağımız iPhone’dan Pokemon GO oynama yöntemlerini tüm iOS cihazlar için kullakabilirsiniz. Yani iOS için Pokemon GO indirme işlemi tüm modeller için geçerlidir. Sadece telefonunuzun oyun gereklerini karşılaması yeterli olacaktır.

iPhone da Pokemon GO oynamak istiyorsanız iTunes uygulama marketinden çıkın ve Pokemon GO’nun yayınlandığı Yeni Zelanda ya da Avustralya marketlerinden bir tanesine girin. Uygulama indirmek için ülke değiştirme işlemini aşağıdaki resimli anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Öncelikle iPhone’un ayarlar menüsüne giriş yapın, daha sonra iTunes ve Apple Store bölümünü tıklayın.

ios-pokemon-go-indir

Açılan menüden Apple Kimliğini Göster seçeneğine giriş yapın.

pokemon-go-indir-ios

Karşınıza iTunes ve Apple Store ile ilgili bazı ayarların yapıldığı bir ekran gelecek. iTunes ülkesini değiştirmek için Country/Region seçeneğine giriş yapın. Buradan ülke seçeneklerini değiştirerek Türkiye de olmayan uygulamaları indirebilirsiniz.

pokemon-indir-iphone

Bu ayarları yaptıktan sonra iTunes’a bağlanarak Pokemon GO’yu indirebilirsiniz. Ancak ödeme bilgileri nedeni ile problem yaşayanlar oluyor. O yüzden ödeme yöntemini bu işlemi yaparken mutlaka kapatmaya özen gösterin.

 

 

Pokemon GO nedir? Nasıl oynanır?

Son günlerde tüm teknoloji haberlerinin manşetinde yer alan Pokemon GO’yu aslında 90 lı yıllarda çocuk olan bizler yakından tanıyoruz. Bu çizgi film ülkemizde bir çocuğun kendini pikachu sanıp balkondan atmasıyla yasaklanmış ve dönemin çocuklarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Diğer ülkelerde yayınlanmaya devam eden çizgi filmin bir çok oyunu da piyasaya çıktı ancak son çıkartılan Pokemon Go kadar ses getirmedi. Öyle ki bir kaç günde oyunun aktif oyuncu sayısı popüler sosyal medya sitesi olan Twitter’ı geçti.

Pokemon GO nedir?

Pokemon GO mobil uygulama yani akıllı telefonlarda oynanan bir oyundur. Pokemon çizgi filiminden tanıdığımız tüm karakterlerin yer aldığı oyunda amacımız kendi pokemonumuzu yakalamak ve onu büyütmek. Pokemon yetiştiricisi olarak başladığız oyunun ilerleyen kısımlarında yetiştirdiğimiz pokemonları savaştırmaya başlıyoruz.

Oyunun üreticisi olan Niantic firması oyunu geliştirirken sanal gerçeklik teknolojisini kullanmış. Yani oyunu gerçek hayatta oynuyormuş gibi oyuyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken oyunu açtıktan sonra telefonun kamerasından etrafta pokemon aramak. Pokemon yakalamak için bazı teknikler kullanmanız gerekiyor. Pokemon Go da yakaladığınız pokemon artık size ait. Onu yetiştirmeniz ve savaşa hazırlamanız gerekiyor.

pokemon-go-nerede

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokemonların nerede olduğunu nasıl anlarım ve nasıl yakalarım?

Oyunda pokemonları bulmak için telefonunuzun Gps özelliği açık olması gerekiyor. Bir pokemon camide de olabilir, bir köprü altında, komşunuzun evinde de. Aman dikkat edin, pokemon bulacağım diye polislik olabilir ya da dayak yiyebilirsiniz. Çünkü Pokemon GO nedir bilmeyenler sizin kamera ile onları çektiğinizi düşünebilir.

Pokemonu bulduktan sonra oyundaki yönlendirmeleri takip ederek pokemon yakalamanız mümkün. Pokemon yakalama oyunu olarak bilinen bu oyun milyonlarca insanın şimdiden en fazla oynadığı oyunlardan oldu.

Pokemon GO nasıl oynarım?

Pokemon GO Türkçe indirmek ve oynamak normal yollardan şimdilik mümkün değil. Yani Google Play üzerinden doğrudan indirmenize şimdilik ülkemiz için izin verilmiş değil. Şimdilik Avrupa da oynana oyun yakın zamanda tüm Asya ülkelerinde de aktif hale gelecek. Oyunu indirmek ve ücretsiz olarak oynamak için telefonunuza apk dosyası indirmeniz gerekiyor.

Pokemon GO apk indirme işlemini yaparken indirdiğiniz kaynakların güvenilir olmasına dikkat edin. Çünkü dış kaynaklardan yüklenen uygulamalar zararlı yazılımlar olabilir. Bu yüzden Pokemon GO heyecanı yaşamak yerine virüsler ile uğraşmak istemiyorsanız daha önce denenmiş kaynaklardan indirme işlemi yapın.


- sponsor -