Ana SayfaAndroidPiyano Çocukları - Müzik ve Şarkılar indir (Android)

Piyano Çocukları – Müzik ve Şarkılar indir (Android)

- Advertisment -

Google Play Store’da Android kullanıcılarını ilgilendiren ve çocuklara görelik pek çok uygulama bulunuyor, ancak bunlar arasından doğru seçimi yapmak zor olabilir veya yanıltıcı uygulamalara yönelebiliriz. Bu yazımızda 8 yaş ve altındaki çocuklara hitap eden “Piyano Çocukları – Müzik ve Şarkılar” adlı uygulamayı tanıtacağız.

Günümüz uygulamaları sayesinde çocuklarımız için seçenekler oldukça artmışken bir oyun olsa da çocuğumla beraber oynasak modundan çıkıp acaba hangi çocuk oyunları uygulamasını indirsem diye düşünür olduk. Google Play Store’da gezinmek oldukça kolay ama 8 yaş ve altı çocuk için doğru şarkılı, türkülü ve müzikli  olanı seçmek bir hayli zor. Neyse ki çocukların sevebileceği cinsten oyunların araştırmasını yaptık ve sizlere “Piyano Çocukları ve Müzik ve Şarkılar”ı tanıtmak istedik.

Uygulama adından da anlaşılacağı gibi çocuğunuzun müzik enstrümanlarıyla tanışması ve her ne kadar gerçek dünyadaki kadar olmasa da sanatsal yeteneklerini geliştirmede bir ön ayak olabilir. Piyano Çocukları müzik enstrümanı çalmayı, en güzel şarkıları oluşturmayı ve farklı sesleri tanıyıp bunlar üzerine yoğunlaşmayı amaçlar. Tüm bunları yaparken çocuğun müzik becerilerinin geliştirilmesi temel olarak hedeflenir.

Elbette resimlerden de anlaşılacağı üzere renkliliğin ve canlılığın fazla olması çocuğunuz için oldukça ilgi çekici olacaktır. Piyano Çocukları’nda dört tane mod bulunmaktadır, bunlar aletler, şarkılar, sesler ve oyundur. Uygulamanın amacı yalnızca müzik yeteneklerini geliştirmek değildir, ayrıca Piyano Çocukları ile çocuğun konsantrasyon, hayal gücü, yaratıcılık, motor, entellektüel, duygusal ve konuşma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanır.

Oyun modları neler?

Müzik aletleri: Çocuk burada müzik aletlerini tanıma fırsatı bulabildiği gibi piyano, elektro gitar, ksilofon, saksafon, davul ve flüt gibi aletlerin seslerini tanır. Bu aletleri kullanarak farklı sesler çıkartabilir ve müzikler oluşturabilir.

Şarkılar: Burada çocuklara melodi öğretimi hedeflenir. Otomatik oynat modunu kullanarak şarkıyı oynatabilir çocuğunuza ezgileri öğretebilirsiniz.

Sesler: Çocukların farklı seslere aşina olması amaçlanır. İngilizce, Portekizce İspanyolca gibi dillerde alfabe, renk, sayı ve harf telaffuzu öğretimi yapılır.

Oyunlar: Tüm egzersizlerin yanında çocuğunuzu mutlu etme, sevindirme ve keyifli vakit geçirmesini sağlama adına farklı oyunlar barındırmaktadır.

Eğer siz de Google Play’de çocuğunuz için müzik, enstrüman oyunları arıyor ve müzik zekasının gelişmesini arzuluyorsanız Piyano Çocukları isimli uygulamayı aşağıdaki indirme bağlantısını kullanarak denemek isteyebilirsiniz.

Android için indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -