Ana SayfaHaberlerSamsung Galaxy S10 5G prototipi & Bilinen özellikler

Samsung Galaxy S10 5G prototipi & Bilinen özellikler

- Advertisment -

Samsung Galaxy S10 daha çıkmadan ses getirmeye devam ediyor. Tanıtımına hala aylar varken Galaxy S10’dan farklı haberler gelmeye devam ederken S10 ailesine mensup olan Galaxy S10 5G modelinin prototopi gün yüzüne çıktı.

Bilindiği üzere pek çok marka aynı modelin Lite, Pro, Klasik gibi farklı varyasyonlarını üretiyor ve Samsung da Galaxy S10 için benzer bir formatta hareket ediyor. Galaxy S10 ailesine ait olan alt modellerden biri de Galaxy S10 5G. 2019’un en güçlü akıllı telefonları olmaya aday olan bu modelin kısmi özellikleriyle birlikte prototopi ortaya çıktı.

Her ne kadar yayımlanan fotoğraf teknik detaylar içermese de tasarımın nasıl olacağı, ekran özellikleri, kamera yerleşimi ve diğer sensörler hakkında kısmi bilgi veriyor. Cihazın alt çerçevesi ortaya atılan iddiaların aksine daha kalın iken Galaxy S10 5G’de seramik malzeme kullanılıyor.

Satışa ilk önce kendi ülkesinde yani Güney Kore’de çıkması beklenen modelin daha sonra bizlerle beraber olacağını tahmin ediyoruz. Samsung’un neden Galaxy S10 5G adını verdiğini anlamak da çok güç değil. 2019 teknoloji noktasında her zamankinden daha hareketli ve büyük yeniliklerle geçecek. Firmalar yeni LTE teknolojisini geride bırakıp 5G’ye odaklanıyor ve ülkeler de 5G altyapısı için ciddi çalışmalar yapıyor. Bu noktada kullanıcılara daha hızlı bağlantı, akıllı nesnelerin sunulması amaçlanıyor.

Galaxy S10 5G tüm bu ilk bakıştaki sahip olduğu özelliklerin yanında 12GB RAM ve 1 TB depolama alanı ile gelebilir. Buna ek olarak Galaxy S10 5G’nin önde 2 arkada 4 olmak üzere toplamda 6 kamerası olabilir. Şayet bu formatte gelirse arkada 12MP geniş açılı, 16MP süper geniş açılı ve 3 kat optik yakınlaştırmalı, 13MP telefoto ve derinlik sensörüne sahip sensörler yer alabilir.

Galaxy S10 ailesinin 4 modelden oluşacağını söylemiştik. Bunlar Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10 Lite ve Galaxy S10 5G modelleri olacak.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -