Ana SayfaNasıl yapılır?Nokia Lumia donma ve yeniden başlama sorunu

Nokia Lumia donma ve yeniden başlama sorunu

- Advertisment -

Her akıllı cihazlarda görüldüğü gibi kimi zaman Nokia Lumia 520, Nokia 620, 720, 820, 920,1020 ve Nokia Lumia’nın diğer modellerinde ekran donma problemi, kasma sorunları, açılmıyor şeklinde hatalar ortaya çıkabilir. Uygulamalar yanıt vermeyebilir, ses sorunları ortaya çıkabilir. Nokia Lumia’da görülen bir başka sorun ise ekranın boş çıkması yani ekran da hiçbir şeyin görünmemesi. Eğer siz de bu tarz hatalarla ve donanımsal sorunlarla karşılaştıysanız aşağıda bulunan resmili anlatımdaki çözüm önerilerine ve tavsiyelerine göz atın.

soft-reset-30

1- Nokia Lumia modelinde donma ve kapanma sorunuyla karşılaşıyorsanız, telefonu kullanırken kilitlenip kalıyorsa, akıllı cihazı yeniden başlatın. Telefonu yeniden başlatırken, Açma/kapama tuşu ile Ses kısma düğmesine aynı anda 10-15 saniye aralığında basılı tutmanız gerekiyor. Elinizi düğmelerden çektiğinizde telefon yeniden başlatılacaktır. Tarih ve saat sorulursa düzgün bir şekilde ayarlayın.

2- Nokia Lumia sıfırlama işlemi. Nasıl yapılıyor olduğuna gelince, Telefonunuzu sıfırlamak için öncelikli olarak bataryanızın yarı yarıya dolu olması gerekmektedir. Bataryadaki şarj durumunu öğrenmek için, yüzde kaç kaldığına daha detaylı bakabilmek için Ayarlar>Pil Tasarrufuna gidin. Buraya giremiyorsanız telefonunuzu en az yarım saat şarjda tutun. Ardından Ayarlar>Hakkında> Telefonunuzu Sıfırlayın’a gidip telefon sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Not: Telefon sıfırlanırsa kişisel bilgilerinizin tümü silinir ve fabrika ayarlarına geri yükleme işlemi devreye girer.

Telefon ayarlarına erişemiyorsanız, yine hatalar ve bir türlü çözemediğiniz problemler varsa aşağıdaki detaylı anlatım’a göz atın. Bu anlatım Nokia Lumia modellerinde nasıl format atılır? sorusuna cevaben bir açıklamadır. Format atma yöntemini buradan öğrenebilir, telefon servislerine, telefonculara bağlı kalmadan kendi işinizi kendiniz görebilirsiniz.

  • Telefon sıfırlama ve resetleme işleminde Nokia Lumia’nın şarj cihazı ile olan bağlantısını kesin. Şarjdan çıkardıktan sonra Açma/Kapatma ve Sesi azaltma tuşlarına aynı anda basılı tutun. Telefonunuz titreşecektir. Bu işlemin hemen sonrasında ses kısma tuşuna basın taa ki ünlem işareti çıkıncaya dek. Ünlem işareti çıktığında tuşa basmayı bırakın.

lumia-resetleme-fabrika-ayarları-2 

  • Şimdi yapmanız gereken sırayla şu tuşlara basmak olacak; Ses arttırma, ses kısma, güç düğmesi (telefonu açma ve kapatma) ve son olarak ses seviyesini azaltma.

Nokia-Lumia-620-Format

  • Telefonunuzu sıfırlama işleminde yolun yarısını tamamladınız. Ekranda dişli çarklar dönmeye başlayacaktır. Acele etmeyin. 5 dakikadan daha az veya daha uzun sürebilir. Dişlilelerin dönmesinin ardından ekran 30 saniye boyunca kararacak ve telefon yeniden otomatik olarak başlatılacak.
  • Nokia Lumia ilk telefon kurulumunu yapma safhasına geçebiliriz. Ayarlar kolay ve basit olmakla birlikte, telefonunuzda saat ve tarihin doğru bir şekilde yapılandırıldığından emin olun. Telefonunuz artık yepyeni.

Not: Telefonda donma, kasma problemlerine karşı, olası kilitlenme veya telefonun yavaş çalışıp, ağır hareket etmesi durumunda bu ayarlar yapılabilir. Nokia Lumia, LUMIA 1520,NOKIA LUMIA 1320,NOKIA LUMIA 1020,NOKIA LUMIA 930, NOKIA LUMIA 925 ,NOKIA LUMIA 920 ,NOKIA LUMIA 820,NOKIA LUMIA 720,NOKIA LUMIA 630,NOKIA LUMIA 625,NOKIA LUMIA 620,NOKIA LUMIA 530,NOKIA LUMIA 525, NOKIA LUMIA 520 modelerindeki olası problemlere, hatalara, donanımsal sorunlara karşı yukarıdaki yapılandırma ve sıfırlama ayarlarını uygulayabilirsiniz.

 

- Advertisment -

3 YORUMLAR

  1. Arkadaş bu telefonlardan iki tane aldım nokia lumia 1320 birini ben kullanıyorum diğeri eşimde.
    aldıktan 3 gün sonra telefon kastı, bir türkü ne kapanıyor ne düzeliyor. Ben de ertesi gün yetkili servise gidip telefonumu yeni aldığımı ve kasılıp kaldığını söyledim. Bunun üzerine bir saatten fazla sürer siz bırakın sonra gelin alın dedi. Ben de telefonumu bıraktım bir saat sonra geldiğimde telefonum düzelmişti. ve 20 Tl. istediler verdim. Bu akşam ise eşimin telefonu aynı şekilde dondu kaldı. İnternette yaptığım aramalar sonucunda sitenize ulaştım. Ve çak faydalı olabilecek bilgiler alarak telefonu düzelttim. ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM EMEĞİNİZE SAĞLIK ELLERİNİZE SAĞLIK.
    BU ARADA 15 SANİYE BOYUNCA İKİ TUŞA BASARAK TELEFONUN DONMASINI TEKRAR ESKİ HALİNE GETİRİP TE 20 LİRAMI ALAN ARKADAŞA TEESSÜFLERİMİ İLETİRİM…..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -