LG G3 nasıl ekran görüntüsü alınır? (Resimli anlatım)

-sponsor-

LG G3 modelinin tanıtımı geçen gün burada yapmış ve LG’nin yeni amiral gemisi dev telefonun özelliklerinden, fiyatından bahsetmiştik.  Türkiye’de 2000 lira gibi bir fiyattan satışa sunulan ve Samsung ile iPhone’dan umduğunu bulamayan telefon severler için ilgi odağı haline gelen LG G3 modeli tasarım ve donanımsal açıdan bir çok farklı özellikle karşımıza çıktı. Tasarım açısından LG 3’ün en çarpıcı ve farklı özelliği ise tuşunun telefonun arka kısmındaki kamera altında bulunuyor olması.

Bu özellik oldukça şaşırtıcı olmakla beraber çok da kullanışlı, çünkü diğer telefonların aksine ana menü ve telefonun ses açma kapama tuşlarına aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsü alma zahmetinden kurtuluyoruz. LG firması bu konuda yepyeni ve kaliteli bir buluşa imza atmış. Ekran görüntüsü almak için eskiden birden fazla tuşa aynı anda basıp alınan görüntüyü kaydetmeye çalışırdık ancak LG G3 bu yönteme 1 farklı alternatif getirmiş ve çok daha kullanışlı.

Dilerseniz ekran görüntüsü alma adımlarından ilk ve klasik olan screenshot alma işlemine bakalım.

Öncelikli olarak çekeceğiniz ekran görüntüsünü belirleyin. Telefonun sağ kısmında bulunan ses kısma tuşu ve arka bölümdeki güç düğmesine aynı anda basın. İşlem tamam. Aldığınız ekran görüntüsünün fotoğrafları galerinize otomatik kaydedilecektir.

lg-g3-ekran-goruntusu-alma-nasil.-yol

İkinci ekran görüntüsü alma yöntemi

Bu metod içerisinde de aynı şekilde ekran görüntüsü alacağınız şekilde telefonunuzu hazırda bekletin. LG G3’ün alt kısmında bulunan ve ana tuşlarından ortadakine dokunun. Dokunurken elinizi kaldırmadan sağa doğru sürükleyin ve açılan yeni bölümden Q Memo (Q Simgesi) ya dokunun. Artık ekran görüntüsü nasıl alınır şeklinde Google’da ve diğer arama motorlarında arama yapmaya, arkadaşlarınıza sormaya gerek kalmadı. İyi günler..

lg-g3-ekran-goruntusu-alma-nasil-alinir-qmemo

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz