Samsung 3G açma ve kapatma nasıl yapılır?

-sponsor-

Telefonun pilini tüketen fonksiyonlardan biri de internete bağlanmamızı sağlayan 3G’dir. İnternete bağlandığımız için telefon şarjı hızlı bir şekilde azalır ve telefonumuzun gün içindeki performansı düşer. Peki 3G kapama işlemi nasıl yapılır? Sadece kapatma değil aşağıdaki resimli anlatımla göstereceğimiz adımlar sayesinde Samsung 3G açma ve kapatmanın ikisini birden yapabilirsiniz.

Samsung android işletim sistemine sahip olduğundan dolayı Samsung’un Galaxy, Tablet modellerinde ayarlar kısmı aynı formattadır. Ufak bir takım farklılıkları olsa bile tek bir model üzerinden göstereceğimiz Samsung 3G kapatma ve açma ayarlarını tüm telefonlarınız için uygulayabilirsiniz. Normalde iPhone telefona sahip olsaydınız üstteki slider’i aşağı indirip kolayca açma kapama işlemini gerçekleştirebilirdik ancak yine de Samsung Galaxy de yapacağınız değişiklik hiç de zor değil. Dilerseniz daha fazla uzatmadan Samsung’ta internet paketiyle internete bağlanmamızı sağlayan 3G bağlantısını açma ve kapatmanın çözümüne bakalım.

1- Cihazımızın tuş kilidini açalım ve ”Ayarlar” a gidin.

2- Ağlar > ”Mobil ağlar” a gidin.

3- Samsung Galaxy modellerinin Mobil Ağ ayarlarını gösteren bu kısımda Şebeke Modu’na girelim.

5- Samsung Galaxy 3g açmak istiyorsanız GSM/WCDMA (Otomatik Mod) u seçin. Eğer Samsung cihazınızda 3G bağlantısını kesmek ve kapatmak istiyorsanız Yalnızca GSM’i seçin ve 3G bağlantısını kapatın.

Not: 3G açma ve kapatma işlemini Samsung Galaxy S5, Galaxy S4, Galaxy S3, Galaxy Ace, Mega, Pocket, Young, Tab I, Tab II, Tab III ve Samsung’un android işletim sistemli tüm telefonları için uygulayabilirsiniz.

Eğer telefonunuzun bataryasının daha uzun süre gitmesini istiyorsanız ve internete ihtiyacınız yoksa bu adımları uygulayarak telefonunuzun performansını arttırabilir, gün içerisinde şarjının daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz