Ana SayfaiOSiPhone Wi-fi bağlantı sorunu çözümü nasıl yapılır?

iPhone Wi-fi bağlantı sorunu çözümü nasıl yapılır?

- Advertisment -

Akıllı telefonları var eden teknolojilerden biri de kablosuz internet bağlantısı. İnternet bağlantısı diğer adıyla Wi-fi olmadan akıllı telefon veya tablet kullanmanın çok bir faydası bulunmuyor, ancak kimi zaman kablosuz bağlantı olsa da bağlanma problemleri yaşayabiliyoruz. Bu yazımızda iPhone ve iPad kullanıcılarına yönelik kablosuz ağa bağlantı sorununun çözümlerini sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone ve iPad’de meydana gelen temel ve ciddi sorunlardan biri de kablosuz internete bağlanamama, wi-fi ağıyla bağlantı kuramamadır. iPhone ile Wi-fi’ye bağlanmakta sorun yaşıyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Aşağıda bu nedenleri çözümleriyle birlikte inceleyebilirsiniz.

Modemi yeniden başlatın

Eğer mümkünse modemi kapatıp yeniden açmayı deneyin. IP çakışması, aşırı yüklenme ve diğer çeşitli nedenlerle wi-fi bağlantı problemi meydana gelebilmektedir. iPhone ile wi-fi bağlantı sorununu aşmak modemi resetlemekten geçiyor olabilir.
Uyarı: Modemi kapatıp yeniden başlattığınızda yalnızca modem IP numarası değişir, modemin resetlenmesi ise tüm yapılandırma ayarlarının sıfırlanmasına yol açar.

iPhone’u yeniden başlatın

Modemin yanı sıra iPhone cihazlardan kaynaklı problemler de ortaya çıkmaktadır. Bunu aşmak için iPhone’u kapatın ve yeniden başlatarak wi-fi ağına bağlanın.

iPhone ağ ayarlarını yapılandırın

iPhone veya iPad’de önbellek dosyaları, geçici ağ dosyaları ve diğer bilgileri sıfırlamak wifi bağlantı sorunu çözümü olabilir. Bunun için:

  • Uygulamalar ekranına gidin.
  • Ayarlar > Genel > Sıfırla’ya gidin.
  • Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya basın.

Diğer çözüm önerileri

  • Wi-fi ağının şifresinin kısa olması sebebiyle iPhone cihazları ağa bağlanamayabilir. Bunu aşmak için Wi-fi şifresini değiştirin.
  • Modemin güncel olmaması durumunda bağlantı sorunu meydana gelebilir. Modem arayüzüne giriş yaparak modem yazılımının güncelliği kontrol edilmelidir.
  • iPhone yazılımından kaynaklı bir durum yaşanıyor olabilir. Ayarlar > Yazılım Güncellemesi bölümünü kontrol ederek mevcut bir ağ güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.
  • iPhone’un filtreye alınmadığından emin olun. Ağ görünüyor, telefon bağlı görünüyor ama internete girmiyor diyorsanız bunun nedeni wi-fi sağlayıcısı tarafından engellenmiş olma ihtimalinizdir.
  • Mevcutsa VPN ayarlarını silin. Ayarlar > Genel > VPN’e giderek VPN Sil’e basın. Cihazınızda yüklüyse VPN uygulamasını kaldırın.

Bildirimleriniz bizim için önemli. iPhone wi-fi bağlantı sorununuz için ürettiğimiz çözümler işinize yaradı mı?  Yorum bölümünde görüşlerinizi ve isteklerinizi paylaşabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -