Ana SayfaiOSiPhone Çift SIM kart nasıl kullanılır? | NanoSIM ve eSIM

iPhone Çift SIM kart nasıl kullanılır? | NanoSIM ve eSIM

- Advertisment -

Apple, iPhone XS ve XS Max modellerinde kullanıcılarına çift SIM kart kullanma özelliği sunmaktadır. Bu SIM’ler farklı teknolojilerle gelmektedir ve iPhone modelleri hem nanoSIM hem de eSIM desteğine sahiptir. NanoSIM kart herkesçe bilinen en küçük SIM kart iken, eSIM operatör tarafından etkinleştirilen telefona entegre donanımdır.

Çift SIM artık iPhone cihazlarda da kullanılabilir durumda. SIM’inizin birini kişisel, diğerini iş amaçlı kullanabilir, yurtiçi ve yurtdışı seyahatine göre veri planı ekleme ve farklı veri planlarını yürütme gibi amaçlarla iPhone çift SIM kart desteğinden faydalanabilirsiniz.

Çift SIM desteği için nelere ihtiyacım var?
Bu özellikten faydalanmak için ülkenizin eSIM’i destekliyor olması gerekmektedir. Ayrıca en düşük iPhone XS veya XS Max cihazınızın iOS sürümü 12 veya üzeri olmalıdır.

ESIM hakkında detaylı bilgi almak için buradaki yazımızı inceleyin.

eSIM üzerinden hücresel veri ayarı nasıl yapılır?
Hücresel veriyi eSIM’e bağlamanın üç yolu bulunmaktadır:
– Ayarlar > Hücresel > Hücresel Plan Ekle > QR kodu tarayın veya operatörden temin edilen onay kodunu girin.
– App Store’den eSIM operatörünün uygulamasını indirin ve uygulama üzerinden hücresel veri planı (internet paketi) satın alın.
– Ekranın alt kısmında “Bilgileri elle gir”e basın.

Plan etiketleme nedir?
Arayacağınız kişiyi hangi hattan aramak istediğinizin karışmaması adına plan etiketleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Hücresel > Hücresel Plan Etiketi’ne gidin. Buradan bir etiket seçebilir veya yeni bir etiket oluşturabilirsiniz.

Arama yaparken hangi numaranın kullanılacağını nasıl ayarlarım?
Rehberinizdeki bir kişiyi aradığınızda hangi numaradan arayacağınızı seçmeniz ve sürekli ayarlama yapmanız gerekmiyor. Bunun için saptanmış bir numara atamanız yeterlidir. Rehberinizden bir kişiyi seçin > Tercih edilen hücresel plan’a basın > Kişiyi hangi numaradan arayacağınızı seçin.

Rehberde olmayan bir kişiyi istediğin hattan nasıl ararım?
Tuş takımından numarayı tuşlayın. Ekranın üst kısmındaki numaraya dokunun. (Örneğin: Birincil) Buradan arama yapmak istediğiniz hattın numarasını seçin.

Nasıl mesaj yollarım?
Çift hat kullanıyorsanız ve istediğiniz hattan mesaj yollamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. iPhone XS ve XS Max’te hem istenilen hattan mesaj yollamak hem de FaceTime araması yapmak mümkündür. Bunun için:
Ayarlar > Mesajlar > iMessage ve FaceTime Hattı’ya basın.
Kullanmak istediğiniz numarayı seçin.

iPhone XS ve XS Max’te çift SIM kullanımı hakkında daha fazla bilgi almak için yorum bölümümüzü kullanın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -