Ana SayfaiPhoneİphone nasıl yedeklenir?

İphone nasıl yedeklenir?

- Advertisment -

Her ne kadar bir araba parası vermiş olsak da iPhone’nun bir gün kullanılmaz hale gelmeyeceğinin kimse garantisini veremez. Onun için bu yazımızda açıklayıcı bir şekilde iPhone nasıl yedeklenir, iPhone yedeği nasıl geri yüklenir anlatmaya çalışacağız. Bu sayede iPhone’da kişi (rehber) yedekleme, mesaj yedekleme, uygulama yedekleme, fotoğrafları yedekleme, kısaca iPhone yedekleme işlemini tek seferde yapabileceksiniz.

Bildiğiniz üzere iPhone ile bilgisayar arasındaki bağlantı ve yapacağınız tüm işlemler iTunes sayesinde olur. iTunes’u Apple’ın resmi sitesinden indirebilirsiniz.

http://www.apple.com/itunes/download/

1. Cihazınızı usb ile bilgisayarınıza bağlayın. iTunes kurulu ise otomatik olarak açılacaktır. Eğer açılmıyor ise siz açın.

2. iTunes açıldıktan sonra sol kısımda telefonunuzun ismi görünecek. (iPhone kullanıcılarının %90’ı telefonuna kendi ismini verir)

 

 

 

 

 

 

 

3. Telefonunuzun ismini sağ tıklayın, açılan menüden yedekle seçeneğini tıklayın. Eğer iTunes’u İngilizce kullanıyorsanız “Backup” ı tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.  Bu aşamadan sonra iTunes’un üst kısmında iPhone’nun yedeklendiğini göreceksiniz.

 

 

 

Yedekleme işleminiz tamamlandığında videolarınız, resimleriniz ve rehberiniz gibi verileriniz yedeklenecektir.

iPhone yedeği nasıl geri yüklenir?

Yukarıda yaptığımız açıklamanın 3. aşamasında gördüğünüz üzere “yedekten geri yükle” seçeneğini tıklayarak yedeklediğiniz iPhone verilerini geri yükleyebilirsiniz.

Ücretli uygulamalarınız geri yükleme yapıldığında geri gelecek ve iTunes sizden tekrar ücret talep etmeyecektir.

07 Temmuz 2013 tarihinde güncellenmiştir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -