Ana SayfaAppleiPhone iOS 10.3 güncellemesi ile hangi özellikler gelecek?

iPhone iOS 10.3 güncellemesi ile hangi özellikler gelecek?

- Advertisment -

Apple ürünleri ile ilgili son güncelleme haberi dün gece geldi. Beta olarak yayınlanan iOS 10.3 güncellemesi iPhone ve iPad için oldukça yeni özelliklerle geliyor. iOS 10.3 ve getireceği yeniliklere birlikte göz atalım…

AirPods’umu bul

iPhone 7 ile birlikte hayatımıza giren AirPods akıllı telefon dünyasında bir devrim olarak karşımıza çıktı. Kablosuz kulaklık özelliği sunan bu yeni araç oldukça kullanışlı olabilirken kaybolma riski de oldukça yüksek. Buna bağlı olarak iPhone 7 için iOS 10.3 güncellemesinin temel özelliklerinden bir tanesi AirPods’u bul özelliği. Bu özellik iPhone’umu bul menüsü içerisinde yer alıyor ve AirPods’un kaybolması durumunda uzaktan ses çıkarmasını sağlıyor. Aynı zamanda çalınması ya da başkası tarafından kullanılması durumunda ise haritada bir cihaza bağlı olduğu son yeri gösteriyor.

iPhone için iOS 10.3 güncellemesi ile hangi yeniliklerin geleceği zaman içerisinde netleşecek ancak şuan beta kullanıcıların gözlemlediği kadarıyla son güncelleme yapıldıktan sonra cihazlarda görsel açıdan da bazı değişiklikler olacak.

Yeni Apple profili

iOS 10.3 ile gelen bir başka yenilik ise Apple profili sayfası. Artık kullanıcılar bir sosyal medya hesabı gibi Apple kimliği kullandıkları tüm alanlarda bir profil resmi kullanabilecekler. Aynı zamanda iPhone ve diğer akıllı cihazlarda bir Apple profili yer alacak. Bu profil sayfasında oturumun açık olduğu tüm cihazlar ve kullanıcı için faydalı kısa linkler ve menüler yer alıyor.

Bu değişiklik ile gelen özellikler arasında ise iCloud kullanımı ve depolama durumunun gösterimi yer alıyor. iCloud kullanımı sayfasında hafızanın nasıl kullanıldığını detaylı olarak görebiliyorsunuz.

Siri artık daha aktif

iOS 10.3 ile gelecek özelliklerden bir diğeri ise Sirikit. Güncellemeden sonra artık Siri ile banka ve diğer ödemelerinizi yapabilecek, diğer uygulamalar ile bağlantı kurabileceksiniz. Örneğin Su sipariş verdiğiniz bir uygulama ile Siri’yi eşleştirerek Siri’den su isteyebilecek ya da taksi uygulamaları ile eşleştirip ” Siri taksi çağır ” diyebileceksiniz.

Haritalarda 3D Touch desteği

Artık haritalarda hava koşullarını görebileceğiniz 3D desteği sunulacak. Bu sayede yol tarifi aldığınız yerlerin aynı zamanda hava koşullarını da öğrenebileceksiniz. iOS 10.3 güncellemesi ile gelecekbu yeni özellik özellikle sıkça seyahat edenlerin hayatını kolaylaştıracak.

Uygulama iconları artık daha güncel

iPhone’un son güncellemesinden sonra yaşanacak bir sonraki değişik uygulama iconlarının artık güncellenebilir olması. Uygulama geliştiricileri diledikleri zaman uygulamaların iconlarını belirli aralıklarda güncellenebilir.

Apple’ın yeni güncellemesi iOS 10.3 şuan için sadece geliştiriciler için kullanımda. Yakın bir süre içerisinde beta yayından çıkıp tüm kullanıcılar için kullanıma açılacak.

İlginizi çekebilir: iPhone 7 nasıl güncellenir?

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -