Ana SayfaAppleiPhone 8'in kesinleşen özellikleri ve fiyatı

iPhone 8’in kesinleşen özellikleri ve fiyatı

- Advertisment -

iPhone’8 in tanıtım tarihi yaklaştıkça bir çok özelliği de kesinleşmeye başladı. Özellikle iPhone çalışanları tarafından sızdırılan bilgilere dayanarak çıkan bu özellikler iPhone 8 çıkmadan bizi cihaz hakkında bir çok konuda aydınlatıyor.

iPhone 8’in özellikleri ve fiyatı hakkında daha önce ele aldığımız yazımızda internet üzerinde daha önce isabetli tahminlerde bulunan bazı teknoloji sitelerinin tahminlerine yer vermiştik. Yine aynı şekilde iPhone 8’in çıkış tarihi ile ilgili de tahminlerde bulunmuştuk. Türkiye’ye ne zaman geleceği ve satış fiyatının TL üzerinden ne olacağına da yer verdiğimiz bu yazıların üzerine gelen bazı bilgiler ışığında bu yazımızda sizlere iPhone 8’in kesinleşen özelliklerinden bahsedeceğiz.

iPhone 8’in üretiminde yer alan çalışanlar tarafından iPhone 8’in tasarımı, özellikleri ve bir çok bilgi çok gizli bir şekilde korunuyor. Ancak Apple’ın ek ürünlerinin iPhone 8 ile entegrasyonu sırasında diğer ürünlerin testinde ve gelişiminde yer alan çalışanlar iPhone 8 ile ilgili bazı bilgileri sızdırmış durumda. Bu bilgiler en çok da Apple’ın akıllı müzik sistemi olan ve siri ile entegre çalışan HomePad cihazının yazılımının testi sırasında ortaya çıktı.

Kesinleşen iPhone 8 tasarımı

Yazılımcı Apple çalışanları tarafından sızdırılan bilgiye göre iPhone 8 çerçevesiz ekrana sahip olacak. İlk olarak Samsung’un S8 modelinde kullanılan bu tasarım yeni iPhone 8’de de yer alacak ve tartışmalara konu olacak. Üst kısmında hoparlör kısmı için bir kesik bırakılan yeni tasarımda durum çubuğunun da görsel açıdan değişikliğe uğrayacağı kesin.

iPhone 8’in ekranının üst kısmında yer alan bu kesik tasarımın içerisinde sensör  ve kamera yer alacak.

Aynı zamanda yeni iPhone 8 özellikleri arasında ileri derecede geliştirilmiş yüz tanıma teknolojisi kullanılacak. Bir çok markanın yakın mesafeden kullanılabilen bu özelliğin aksiye iPhone 8’in geliştirdiği yeni yüz tanıma teknolojisi sayesinde artık telefonunuz masanın üzerinde olsa ve ona çaprazdan bakıyor olsanız dahi çalışacak. Özellikle bankacılık işlemleri gibi bir çok üst düzey güvenlik isteyen uygulamada aktif olarak kullanılacak bu özellik iPhone 8’in en gözde özelliklerinden biri olacak.

iPhone 8 kablosuz sarj edilebilecek

iPhone 8’in kablosuz sarj özelliği en çok konuşulan yeniliklerden bir tanesiydi. Apple çalışanları tarafından sızdırılan bilgiler ışında kablosuz sarj özelliğinin iPhone 8 ile birlikte iPhone 7’nin S ve Plus serisinde de yer alabileceği ön görülüyor.

iPhone 8’in satış fiyatı ile ilgili yaptığımız tahminleri ise bir çok ekonomist ve ileri gelen teknoloji siteleri doğruluyor. iPhone 8’in fiyatı 599 £ seviyelerinde olacak. Türkiye satış fiyatı ise eklenen vergiler ve son zamanda gelen bazı zamlardan dolayı bu rakamın oldukça üstünde olabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -