Ana SayfaAppleiPhone 8 özellikleri nasıl olacak?

iPhone 8 özellikleri nasıl olacak?

- Advertisment -

Her yıl yeni bir model ile karşımıza çıkan Apple heyecanla beklenen iPhone 8 modelini Eylül gibi tanıtmaya hazırlanıyor. Daha önce de doğru tahminler yapan firmalar ve web siteleri üzerinden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda iPhone 8’in özellikleri nasıl olacak birlikte göz atalım.

iPhone 8 özellikleri

iPhone 8’in ekran özellikleri nasıl olacak?

iPhone 8’in özellikleri ve fiyatı ile ilgili daha net bir açıklama yapılmış değil. Ancak güvenilir bir çok kaynakta iPhone’un özellikleri ve tasarımı ile ilgili bilgiler ve görseller yer alıyor. Bunların ışığında iPhone 8’in özellikleri şu şekilde…

iPhone 8’in ekran özellikleri

iPhone 8 de en fazla merak edilen soru home tuşunun kaldırılıp kaldırılmayacağı. Bildiğiniz üzere iPhone’un fiziksel tuşu son modellerinde neredeyse yok denilebilecek seviyede geliştirildi. iPhone 8′ de yuvarlak geri tuşu ya da home tuşu olarak da bildiğimiz fiziksel tuş tamamen kalkacak gibi görünüyor. Yani bizi tamamen düz bir ekran bekliyor olabilir.

iPhone 8’in ekran boyutları ise 4.7 inç, 5.5 inç, 5.8 inç olmak üzere üç farklı boyutta çıkacak ve bunlardan ikisi LCD biri ise OLED ekran özelliğine sahip olacak. iPhone 8’in ekranının tamamında parmak izi özelliğinin de kullanılacağı söylentiler arasında. Yani örneğin bir dosya yada klasöre parmak izi şifresi atayabilirsiniz ya da ekranın tamamına parmak izi şifresi koyarak cihazı sizden başkasının kullanmasını engelleyebilirsiniz.

iPhone 8’in kamera özellikleri

iPhone 8’in kamera özellikleri arasında en dikkat çekici olanı ön kamerada yaptığı değişiklikler. Ön kamerada retina özelliği yer alacak ve bu Samsung ya da farklı cihazlarda gördüğümüzden çok daha gelişmiş olacak. Aynı zamanda ön kameraya 3D algılama özelliği getirilecek. Bu özellik sayesinde kamera cisimleri derinlemesine fark edebilecek ve gerçekliğe en yakın fotoğraflar sunabilecek. Aynı zamanda iPhone 8’in arka kamera özellikleri de oldukça dikkat çekici olacağa benziyor. Kaç megapiksel olacağı ile ilgili net bir bilgi olmasa da en çok konuşulan özellik iPhone 8 ile çekilen videolarda sanal gerçeklik düzeyinde görüntülere sahip olabileceğimiz. Yani VR gözlükler ile çektiğiniz videolar içerisinde gezebileceksiniz. Bu dedikodu da acaba iPhone 8 360 derece video çekebilecek mi sorusunu da akıllara getiriyor.

iPhone 8 tıpkı iPhone 7 de olduğu gibi çift lens arka kameraya sahip olacak.

iPhone 8’in bütün özellikleri

iPhone 8’in hafıza olarak 16 ya da 32 GB seçenekleri tamamen kaldıracak gibi görünüyor. Cihazın sadece 128 GB ve 256 GB hafıza özellikleri ile geleceği söylentiler arasında. iPhone 8 hakkında bilinen en ilgi çekici özellik ise tüm modellerin kablosuz sarj özelliğine sahip olacak olması. Yani telefonunuzu bir platform üzerine koyarak direk sarj edebileceksiniz, herhangi bir kablo derdiniz olmayacak. Yeni iPhone’un batarya ömrünün yani pil süresinin de diğer modellerin üzerinde olacağı biliniyor. iPhone 8 batarya özellikleri bakımından diğer telefonlar arasında da bir devrim yaratabilir.

iPhone 8’in şuan için bilinen özellikleri bu kadar. Tasarımının nasıl olacağına gelirsek;

iPhone 8 çelik çerçeve kasadan oluşacak ve önü ve arkası cam olacak. Arkasında da ekran olacağı söyleniyor ancak bu şuan için bize çok inandırıcı gelmedi. iPhone 8’in çıkacağı tarih yaklaştıkca özellikleri ve fiyatı ile ilgili söylentiler de git gide artacak bizler de sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -