Ana SayfaNasıl yapılır?iPhone 7 ekran döndürme özelliği nasıl açılır ve kapatılır?

iPhone 7 ekran döndürme özelliği nasıl açılır ve kapatılır?

- Advertisment -

iPhone’un en yeni telefonu iPhone 7 çok yakın bir zamanda görücüye çıkıyor. Yeni özellikleri ile birlikte gelecek iPhone 7’nin baştan çıkaran tasarımı ve inceliği şimdiden herkesi büyülemiş durumda. Biz de Mobilge ekibi olarak kullandığınız telefonların ayarları ile ilgili size destek olmaya çalışıyor ve bu yazımızda iPhone 7 nin ekranının yan dönmesini nasıl kapatacağınızı anlatıyoruz.

iPhone 7 ekranın yan dönmesi nasıl açılır ve kapatılır?

Telefonların ekranlarının yan dönmesi bir çok alanda işimize yarayabiliyor. Örneğin fotoğraflarımıza bakarken telefon ekranının yan dönmesi fotoğrafı daha da büyütüyor ve detayları görmemize olanak tanıyor. Gene video görüşmelerinde, internet sitelerinde gezerken ya da oyun oynarken ekranın yan dönme özelliği bize kolaylık sağlıyor. Telefonların dikdörtgen yapısı yan dönen ekranın daha büyümesi anlamına geliyor.

Ancak bazı durumlarda ekranın yan dönme özelliğinin kapatılması gerekebiliyor. Özellikle bir görüntünün açılarını izlemek istediğimizde ekran döndürme özelliği bizim dikkatimizi dağıtabiliyor. Ya da yatarak mesajlaşırken ekran döndürme özelliğinin açık olması telefonu etkin olarak kullanmamıza engel oluyor. Bu gibi durumlarda iPhone 7’nin ekran döndürme özelliğini kapatmanız gerekiyor.

Yazımızın devamında sizlere iPhone 7 ekran döndürme kapatma ve ekran döndürme açma ayarlarını anlatacağız.

iphone-ekran-döndürme

Bunun için yapmanız gereken telefonunuzun altından açılan menüyü kullanmanız. Görselde gördüğünüz menüye ulaşmak için parmağınızı ekranın altından yukarı doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Burada telefonunuz ile ilgili yapacağınız bazı ayarları göreceksiniz.

Buradan telefonunuzun uçak modunu açıp kapatabilir, wifi açıp kapatabilir, bluetooth ayarlarınızı ve uyku modu ayarlarınızı yapabilirsiniz. Aşağıya doğru baktığınıda iPhone 7’nin bazı ayarlarının buradan yapıldığını göreceksiniz. Ekran dönme özelliğini kapatıp açmak için kilit etrafında ok şeklinde duran butonu kullanın. Eğer seçili ise açıktır değilse ekran dönme özelliği kapatılmıştır.

Not: iPhone 7 plus ekran döndürme ayarları da buradan yapılır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -