Ana SayfaNe nedir?iPhone 5s ve iPhone 6 bilinmeyen özellikleri

iPhone 5s ve iPhone 6 bilinmeyen özellikleri

- Advertisment -

Kullandığımız telefon ne kadar yakından tanıyoruz? Uygulamalar, mesajlaşma ve arama dışında neler biliyoruz? Aslında iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus modellerinin zannettiğimizden fazla özelliği var. Aşağıya göz atarak iPhone telefonlarda uygulayabileceğiniz bazı gizli özellikleri öğrenebilirsiniz.

İşte iOS işletim bulunan iPhone akıllı telefonların pek az bilinen özellikleri…

  1. iPhone ile fotoğraf çekmek için kulaklığın ses açma ve azaltma tuşlarını kullanabilirsiniz. Dokunmatik ile resim çekmek yerine kulaklığınızdan da faydalanabilirsiniz.
  2. Telefonunuz kamera modundayken cihazın üzerinde yer alan ses azaltma ve arttırma tuşlarına basarak da fotoğraf çekmeniz mümkün.
  3. Emojilerinizi klavyeye ekleyebilir, daha fazla ifadelerden faydalanarak mesaj gönderebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Klavye > Emoji’ye gidin.
  4. Telefonda Caps-Lock özelliğinden yararlanmak yani harfleri sürekli büyük yazmak için sol kısımdaki shift butonuna iki defa dokunmanız yeterlidir.
  5. iMessage’yi kullanarak yolladığınız mesajların okunup okunmadığını öğrenebilirsiniz. Gönderdiğiniz fotoğrafın okunduğunu veya okunmadığını anlamak için iMessage’den okunan mesajları göster’i seçmeniz yeterlidir.
  6. iPhone’a fotoğraf kaydetmek için fotoğrafın üzerine gelip parmağınızı basılı tutun. Çıkan seçeneklerden resim kaydetme’ye basın.
  7. Bildirim geldiğinde flash’ı açabilirsiniz. Örneğin size bir çağrı geldiğinde flashınız yanıp söner. Ayarlar > (Hearing) duyma bölümünden bu ayarı açabilir ya da kapatabilirsiniz.
  8. Telefonu uçak modunda şarj ederseniz batarya daha hızlı dolar.
  9. iPhone’da mesajlaşırken sildiğiniz bir metni geri almak için telefonu sağa sola sallamanız yeterlidir. Undo / geri al’a dokunarak yazıp sildiğiniz yazıyı geri alabilirsiniz.
  10. iOS 7 ve üzeri işletim sistemi kullanıyorsanız istemediğiniz kişileri kolayca engelleyebilir, kara listeye alabilirsiniz. Birini engellediğinizde mesajlarını ve çağrılarını almazsınız. Engellemek için Ayarlar > Telefon > Engellenenler’e gidin.
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -