Ana SayfaiPhoneiOS 8.1.1 güncellemesi iPhone 5s'i yavaşlatır mı?

iOS 8.1.1 güncellemesi iPhone 5s’i yavaşlatır mı?

- Advertisment -

Dün itibari ile yayınlanan iOS 8.1.1 güncellemesi herkese sürpriz olmuştu. Ancak iOS 8 güncellemesinde yaşanan bazı problemler iPhone kullanıcılarını bu güncellemede oldukça korkutuyor. Özellikle teknoloji forumlarında en çok merak edilen konu yeni gücellemenin iPhone 5s’i yavaşlatıp yavaşlatmayacağı.

Hatırlayacağınız gibi iOS 8 güncellemesi iPhone 5s’in piyasa sürülmesinden hemen sonra çıkmıştı. iPhone 5s kullanıcıları bu güncellemeden gayet memnun kalırken aynı güncellemeyi yapan iPhone 4s kullanıcıları oldukça pişman olmuştu. Zira güncelleme 4s’in işlemcisine oldukça ağır gelmiş ve telefonların yavaşlamasına sebep olmuştu. Durumdan oldukça şikayetçi olan 4s kullanıcıları iOS 7’ye dönmek için denemedikleri yol kalmamıştı.

Güncellemeler Apple için bir strateji olabilir mi?

Yaşanan bu olaylardan sonra akıllara acaba bu bir strateji olabilir mi sorusunu getirdi. Çünkü güncelleme bir alt modeli yavaşlatıyor ve yeni modeli almaya teşvik ediyordu. Apple’ın iPhone 3 ve 3s kullanıcılarını üvey evlat muamelesi yaptığını ve hiçbir hatanın giderilmeyip telefonların çöpe atılmasına göz yumduklarını unutmamak gerekir.

Apple bu sefer şaşırttı!

iPhone 6 ve iPhone 6 plus modelllerinin lansmanın hemen ardından yayınlanan iOS 8.1.1 güncellemesi iPhone 5’i ve iPhone 5s’i yavaşlatacağı endişesi kullanıcıların aklını kurcalarken Apple yaptığı açıklamada herkesi şaşırttı. 5s modellerinin yavaşlamasının aksine bu güncelleme ile yavaşlayan iPhone 4s ler eski performansını geri kazanıyor. iPhone’ları hızlandıracak bu yeni güncelleme aynı zamanda bir çok iyileştirme ve yeni özellik de getiriyor.

iPhone 5s ios 8.1.1 güncellemesini gönül rahatlığı ile güncelleyebileceğinizi söylerken yeni sürümün beta olduğunu da belirtmek isteriz.

Teknoloji bu, sağı solu belli olmaz…

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -