İnternet olmadan Whatsapp nasıl kullanılır? İnternetsiz whatsapp kullanma ayarları bu yazımızda.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinde İnternet olmadan whatsapp kullanmak için gerekli tüm Samsung ve Apple bağlantı ayarları bu yazımızda.

internetsiz whatsapp kullanmak
-sponsor-

Whatsapp günümüzün standart mesajlaşma araçlarından biri haline geldi. Kullanıcılar Whatsapp yoluyla kişilerle mesajlaşma, sesli arama ve videolu arama seçeneklerine sahip olabiliyor. Uygulama internet bağlantısı gerektiriyor ve tüm özelliklerinden bu yolla yararlanılıyor. Peki internetsiz Whatsapp kullanmak mümkün mü? Bu yazımız ile Whatsapp’ı internet olmadan kullanma ayarlarının detaylarına ulaşabilirsiniz.

Whatsapp’ın popüler olduğunu ve milyarı aşkın kullanıcıya hitap ettiğinden artık temel iletişim uygulamalarındna birine dönüştüğünü artık biliyoruz. Whatsapp yapısı ve işlevi itibariyle internet kullanımı gerektiriyor. Yani çevrimiçi olmadan Whatsapp kullanmak mümkün olmuyor. Online olabilmek için ise hücresel mobil veri veya kablosuz bağlantı gerekiyor. Fakat bu durumlardan her ikisine de sahip değilsek ne yapmalıyız?

İnternetsiz Whatsapp

Android kullanıcıları bu problemi aşabilir. Yani internet olmadan Whatsapp’a girmeyi ve mesajlaşmayı gerçekleştirebilir. Bunun için yapılması gereken bazı ağ bağlantı ayarlarıdır. İnternet yokken Whatsapp’ta mesajlaşmak için yapılacaklar aşağıdaki gibidir.

İnternet olmadan Whatsapp’a nasıl girilir?

Ağ ayarları üzerinden yeni bir proxy bağlantısı oluşturmak Whatsapp’ı ücretsiz kullanmaya imkan tanır. Bu sayede veri kaybı olmadan Whatsapp’ı kullanmak mümkün hale gelir. APN ayarlarının adımları:

 • Android telefonda Ayarlar > Bağlantılar seçeneğini açın.
 • Mobil Ağlar seçeneğine basın.
 • Erişim Noktası > Ekle’ye gidin.
 • Açılan pencereyi aşağıdaki gibi doldurun:
  – İsim: Whatsapp
  – APN: 127.0.0.01
  – Bağlantı noktası: 8080
 • Girilen ayarı kaydedin.
 • Erişim noktası adlarına gidin.
 • Whatsapp’ı seçili duruma getirin.

Yukarıdaki ayardan sonra şebeke açık olduğu müddetçe bağlantı gerçekleşir. Hattın tanımlı olduğu operatör şirketi bu ayar için herhangi bir ücret yansıtmaz.

Uyarı: Proxy ayarlarının sıfırlanması sonucunda mobil veri kullanımı gerçekleşir ve faturanızda artış görülebilir.

internet olmadan whatsapp nasıl kullanılır

Bilgi: Whatsapp’ı bedava ve internetsiz kullanmak için yapılan açıklamalar bilgilendirme amaçlıdır.

Whatsapp’ta mesaj göndermek ücretsiz mi?

Yukarıdaki ayarların haricinde normal yoldan Whatsapp kullanmak mobil veri bağlantısı veya wi-fi aracılığıyla gerçekleşir. Bu noktada mesajlaşma, arama ve diğer kullanımlarda veri tüketilir.

Whatsapp düşük veri tüketimi için kısıtlama özelliği sunar. İnternetin az gitmesi için:

 • Whatsapp’ı başlatın.
 • Menü > Ayarlar seçeneğine gidin.
 • Veri kullanımına basın.
 • Arama ayarlarında “Düşük veri kullanımı” seçeneğini aktifleştirin.

İnternet yokken Whatsapp kullanmada bir problem mi yaşıyorsunuz? Soru cevap bölümünü kullanarak görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Diğer sorunlar ve çözümler için Whatsapp ayarları başlığına göz atın.

Daha ayrıntılı bilgi ve whatsapp hakkında yardım almak için whatsapp yardım sayfasına göz atabilirsiniz.

3 Yorumlar

 1. İnternet olmadan whatsapp kullanmak ilginç geliyor. İnternete bağlanınca kota düşmemesi için ne yapmak gerekir bunu gizlice kullanmanın bir yolu yok mu :D

 2. internet paketi bitince whatsapp kullanılabilir mi bu şekilde? Bir de kullanılan miktar daha sonra internetten mi düşüyor yani paketten mi kesinti yapılıyor?

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz