Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

-sponsor-

Instagram’a kayıt olan her kişi bir kullanıcı adına sahiptir. İsim, soyisim, e-posta ve şifre bilgilerinin yanı sıra Instagram’da kullanıcı adı oluşturmak gereklidir. Kullanıcı adı her kişi için eşsiz olan ve kişiye özel alandır. Instagram’a kaydolurken tercih ettiğiniz bu kullanıcı adını değiştirme hakkınız bulunuyor ve bu yazımızdan yararlanarak Instagram’da kullanıcı adı değiştirmenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bu işlem Android, iOS, Windows, Mac ve diğer tüm platformlarda Instagram’a erişim sağlanabilen cihazlarda gerçekleştirilebilir. Instagram’da kullanıcı adı değiştirme sınırı bulunmamaktadır ve kişiler basit yolla değişikliğin nasıl yapılacağını görebilirler.

Kullanıcı adı, Instagram’a kaydolan her kişi için bir kimlik niteliği taşımaktadır ve tüm bilgileriniz & verileriniz bu kullanıcı adı içerisinde barınacak şekilde saklanmaktadır. Ayrıca Instagram’da kişiler kullanıcı adını kullanarak etiketleme, mesaj atma ve arama yapma gibi özellikleri daha etkin kullanabilmektedir.

Instagram kullanıcı adı değiştirmek için çeşitli nedenleriniz olabilir. Eski kullanıcı adının hoşunuza gitmemesi, gizliliğinizi arttırmak istemeniz bu nedenler arasında yer alabilir. Buna çözüm olarak aşağıdaki adımları tüm cihazlarda geçerli olmak üzere gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Instagram kullanıcı adı değiştirme

  • Instagram uygulamasını başlatın veya web adresine gidin.
  • Profil penceresini görüntüleyin.
  • Profili Düzenle’ye basın.
  • Profil Bilgileri bölümünde yer alan “Kullanıcı Adı”ya gelin.
  • Yeni almak istediğiniz kullanıcı adını yazın.
  • Kaydet seçeneğine basın.

Konu ile ilgili diğer sorular

Kullanıcı adım hemen değişir mi?

Instagram’da kullanıcı adı değişikliği için herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Gerekli şartların sağlanması durumunda kullanıcı ismi anında değişmekte ve profiliniz yeni kullanıcı adıyla güncellenmektedir.

Kullanıcı adı değiştirirsem ne olur?

Alay etmiyoruz, ancak kullanıcı adı değiştirirseniz kullanıcı adınızı değiştirmiş olursunuz. Bunun dışında herhangi bir değişiklik meydana gelmez.

Instagram kullanıcı adı değiştirme sorunu yaşıyorum

Kullanıcı ismi değiştirme problemi yaşamanın öncelikli nedenleri arasında alınmak istenen alan isminin kullanılıyor olmasıdır. Lütfen boşta bir kullanıcı adı almayı deneyin. Ayrıca alacağınız ad Türkçe karakter (ğ,ü,ş,ı,ç,ö) içermemelidir. Bunun yanında kullanıcı adında sahip olunacak semboller sınırlıdır. Alt tire (_) ve nokta (.) dışında sembol almanız mümkün değildir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz