Ana SayfaNasıl yapılır?Instagram görüntülü sohbet nasıl yapılır?

Instagram görüntülü sohbet nasıl yapılır?

- Advertisment -

Instagram, dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşma servisleri arasındadır. Kişiler kullanıcıların ve sayfaların akışlarını takip edebilir, içerik takibi yapabilir. Bunun yanı sıra tüm Instagram kullanıcıları DM (direkt mesaj) özelliğinden yararlanabilir. Takipçilerle mesajlaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra Instagram’da görüntülü konuşma özelliği de bulunmaktadır. Eğer normal mesajlaşmak yerine kişileri görüntülü aramaya ihtiyaç duyuyorsanız bu rehberimizden yararlanabilirsiniz.

Hem Android hem de iOS destekli telefon veya tabletleri kapsayan görüntülü arama yapmanın bazı şartları bulunmaktadır. Eğer bu şartları sağlıyorsanız dilediğiniz arkadaşınızı kameralı konuşmayla arayabilirsiniz. Görüntülü arama yapabileceğiniz kişiler direkt mesajlarını kaubul ettiğiniz kişilerle sınırlıdır. Kişiyi videolu konuşma yapmak için şu şekilde arayın:

  • Sağ üstte bulunan mesajlar simgesine dokunun.
  • Konuşma yapmak istediğiniz kişiyi seçin.
  • Sağ üstte bulunan kamera simgesine dokunun.
  • Kişi görüntülü olarak aranmakta ve ona bilidirm gitmektedir.
  • Açması durumunda konuşma otomatik başlatılır.

Bireysel görüntülü aramaların yanında Instagram’da görüntülü video araması da yapılabilir. Birden fazla kişiyi kapsayan grup videolu arama yapmak için:

  • Mesajlar simgesine basın.
  • Aramak istediğiniz Instagram grubunu seçin veya “+” simgesini kullanarak yeni oluşturacağınız gruba belirlediğiniz kişileri ekleyin.
  • Sağ üstte bulunan kamera simgesine basın.

Grup araması 6 kişi ile sınırlıdır. Daha kalabalık bir grupla görüntülü arama yapılmamaktadır.

Sürekli görüntülü aranıyorum, rahatsız oluyorum ne yapmalıyım?
Sizi arayan kullanıcıyı engellemek veya onunla olan konuşmayı sessize almak işinize yarayabilir.

Görüntülü arama yapamıyorum?
Instagram’da görüntülü arama problemi meydana geliyorsa Android veya iOS platformunun uygulama mağazaları üzerinden Instagram uygulamasını güncellemeniz gerekebilir. Bunun yanında Instagram’ı yeni kullanmaya başlıyorsanız, açık değilse uygulamay “Kamera izni” verilmelidir.

Görüntülü arama yaparken donma meydana geliyor?
Videolu arama esnasında donma ve yavaşlamanın meydana gelmesinin altında pek çok neden yatıyor olabilir. Durum Instagram sunucularından kaynaklanabilir. İnternet bağlantınız yavaş olabilir. Uygulama güncellenmeye ihtiyaç duyuyor veya telefonunuz uygulamayı başlatmada ve çalıştırmada güçlük yaşıyor olabilir. Tüm bu ihtimalleri kontrol ettikten sonra tekrar bağlantı kurmayı deneyin.

Bilgisayarda görüntülü arama yapılır mı?
Instagram.com üzerinden mesajlara erişilemediği gibi görüntülü bağlantı kurma da sağlanamamaktadır.

Daha fazla bilgi almak için yorum bölümünü kullanın.

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -