Ana SayfaHuaweiHuawei Mate 20 / Mate 20 Pro depolama alanı nasıl temizlenir?

Huawei Mate 20 / Mate 20 Pro depolama alanı nasıl temizlenir?

- Advertisment -

Huawei Mate 20, en çok dahili depolama alanına sahip modeller arasında yer almaktadır. Yine de Huawei’in size sunduğu alanı doldurduysanız Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro’da depolama alanı temizleme şansına sahipsiniz. Bu yazımızdan yararlanarak belirtilen modeller için telefonda yer açma ve depolama alanını genişletmenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Huawei Mate 20’de kullandığınız uygulamalar ve araçlar neticesinde telefon hafızası dolabilir ve bir süre sonra yeterli depolama alanının olmaması konusunda uyarı alabilirsiniz. Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinde kimi dosyalar -fotoğraf, video, farklı formatta geçici dosya ve dökümanlar- bellekte tutulmaktadır. Bunların temizliğini yapmak telefonda yer açmayı sağlayacağı gibi Mate 20 ve Mate 20 Pro performansında artış ortaya çıkartır.

Cihazınızda Emotion UI ile birlikte ön yüklü olarak gelen telefon hafıza temizleme, RAM boşaltma ve Mate 20’yi hızlandırmayı sağlayan araç bulunmaktadır. Ayarlar’da yer alan bu aracı kullanarak kısa sürede hızlı bir temizlik gerçekleştirebilir ve cihazınızda hatrı sayılır oranda yer açabilirsiniz. Telefondaki gereksiz dosyaları temizleme ve depolama kapasitesini arttırma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

Mate 20 / Mate 20 Pro depolama alanı temizliği nasıl yapılır?

Google Play Store’da yer alan temizleme araçlarına ve üçüncül yazılım uygulamalarına ihtiyaç duymadan cihaz içerisinde yüklü olarak gelen sistem temizliği yapan ve yer açan programdan yararlanabilirsiniz.

  • Ayarlar’a gidin.
  • Depolama’yı seçin.
  • Depolama alanı temizleyici’yi seçin.
  • Clean’e basın.

Huawei Mate 20 / Mate 20 Pro, temizlenecek dosyaların hesaplamasını kısa sürede gerçekleştirecek ve cihazdan silinecek gereksiz dosyaları pencerede gösterecektir. Temizlik aracının içerisinde bulunan “Hızlı Temizleme” veya “Derin Temizlik” çeşitlerinden dilediğinizi kullanarak silme işlemini başlatabilirsiniz. Her iki araç da sistem dosyaları dışında gereksiz olan ve telefonda saklı tutulan dosyaların temizliğinde kullanılmaktadır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -