Ana SayfaHTCHtc One M7 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Htc One M7 ekran görüntüsü nasıl alınır?

- Advertisment -

Ekran görüntüsü alma işlemi artık hemen hemen her telefonun olmazsa olmaz özelliği. İlk olarak bildiğimiz kadarıyla iPhone ile tanıştığımız bu özellik şimdi tüm modellerin üretiminde ekleniyor. Herkes için bir ihtiyaç haline gelen ekran resmini çekme işlemi Htc One M7’de nasıl yapılır bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Htc M7’de diğer telefonlarda olduğu gibi home tuşu yok. Bu yüzden ekran görüntüsü alma işlemi için kullanılan tuşlar diğer telefonlardan oldukça farklı. Bazı telefonlarda üç tuşla yapılırken bu işlem M7’de iki tuşla yapılıyor.

HTC One M7 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Öncelikle ekran görüntüsü almadan önce resmini çekeceğimiz ekranın görünüyor olduğuna dikkat etmeliyiz. Çünkü bu işlemde o anda ekranda ne görünüyorsa onun görüntüsünü alırsınız. Ses açma kapama, herhangi bir ayar ile ilgili bir pencere açıksa onunda görüntüsünü almış olursunuz. Bu yüzden ekran görüntüsü alma tuşlarını kullanırken birlikte basılacak tuşlara aynı anda basmaya özen gösterin. Ekran görüntüsü aldıktan sonra galeriye girerek aldığınız görüntünün istediğiniz görüntü olup olmadığına dikkat edin.

HTC M7 ekran görüntüsü almak için güç tuşunu ve ses kısma tuşuna basılı tutmanız gerekir. Hemen basıp çekmeniz bazen yeterli olmayabilir. İki tuşa bir süre basılı tutmalısınız. M7’nin güç tuşu üzerinde bulunur. Tuş kilidini açıp kapadığımız, telefonu açıp kapadığımız tuşun adı güç tuşudur. Ses tuşları ise telefonun sağ tarafında yer alır. Ses tuşlarının altta olanı ses kısmaya, üstte olanı ise ses açmaya yarar. Ekran görüntüsü almak için güç tuşu + ses kısma tuşuna basılı tutmanız gerekir.

Ekran görüntüsü alma nedir?

Yukarıda sizlere HTC’de ekran görüntüsü nasıl alınır, ekranda o anda görünen şeyin resmini çekme işlemini detaylıca anlatmaya çalıştık. Resimli anlatımı da ekleyecek olduğumuz bu işlemin neden yapıldığını, nelerde ihtiyaç duyacağımıza da kısaca değinmek isteriz.

Ekran görüntüsü alma işlemi telefonumuzun ekran resmini çekmemize yarar. Yani telefonun ekranında o an ne görünüyorsa bunun görüntüsünü almış oluruz. Bu işlem bize o anın bir kanıtını almamıza olanak tanır. O an ekranda çalan bir müziğin ismini, bir yorum silinmeden önce görüntüsünü, paylaşılan bir fotoğrafın bir örneğini, sizi arayan kişiyi aradığı sırada görüntüsünü almanızı sağlar. Bu işlem bazen sadece eğlence için yapılırken bazen hayat kurtarıcı olabilir. Zira bir kanıt yerine geçer. Ekran görüntüsü alma işlemi bu yüzden herkes tarafından bilinen bir işlem olmalıdır. Her telefonun görüntü alma özelliği vardır, sadece nasıl yapılır bunu öğrenmeniz gerekir.

Eğer Htc one m7 kullanmıyorsanız ve kendi telefonunuzda nasıl ekran görüntüsü alınır merak ediyorsanız yorum kısmına yazın anlatalım.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -