Ana SayfaNasıl yapılır?General Mobile marka telefonlara nasıl format atılır?

General Mobile marka telefonlara nasıl format atılır?

- Advertisment -

General Mobile telefon kullanıyorsanız bu format atma kısa kodlarına ve format tuşlarına kesinlikle hakim olmanız gerekir. Çünkü General Mobile hızlandırma, kasmasını engelleme ve virüs bulaştığında virüs temizleme işlemi için format atmanız gerekebilir.

Format atma sıfırlama işlemidir ve telefonu fabrika ayarlarına döndürerek en baştan kurulum yapmanızı ister. Bu sayede telefon temizlenmiş olur. Format atma işleminden sonra pil süresinin uzadığı da görülmüştür. Telefonunuzdan ilk aldığınız günkü performansı almak için format atma işlemi belirli aralıklarda uzmanlar tarafından önerilir.

General Mobile format atma işlemi fiziksel olarak bie verimlilik kazandırdığı gibi güvenlik önlemi olarak da yapılması gereken bir işlemdir. Eğer telefonunuzda virüs ya da kişisel bilgilerinize uzaktan erişen zararlı bir yazılım varsa bu sayede temizlenmiş olur.

General Mobile format atma işlemi nasıl yapılır?

Anlatacağımız yöntem tüm General Mobile marka telefonlar için geçerlidir.  Format atma işlemi yazılım atma ile karıştırılmamalıdır. Aynı zamanda fabrika ayarlarına dönme işlemi de anlatacağımız (hard reset, factory reset) işlemden farklı bir işlemdir. Bu işlem yazılımı silmez sadece sıfırlama işlemi yapar. Format işlemi format kodu olarak da bilinir ve format tuşları ile yapılır. Tuşlara basarak format atma günümüzdeki bir çok akıllı telefon için kullanılır.

Format atma işlemine devam etmek için lütfen aşağıdan telefonunuzun modelini seçiniz

General Mobile GM 5 Plus General Mobile Discovery Elite General Mobile 4G

 

 

 

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -