Ana SayfaAndroidAndroid 7.0 Nougat ile gelen özellikler

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler

- Advertisment -

Android 7.0 Nougat önce ismi ile sonra da özellikleri ile gündemimize oturdu. Ancak güncelleme tam olarak yayınlanmadı. Sitemizde hangi telefonlara Android 7.0 gelecek, güncelleme nasıl yapılır zamanla anlatacağız. Bu yazımızda sizlere Android 7.0 Nougat ile gelen özelliklere yer vereceğiz.

Güncellemeyi yapmak zorunda değilsiniz ancak Android 7.0 güncellemesi ile telefona daha önce kullanmadığınız bazı özellikler gelecek. Bakalım nelere değişecek?

Çoklu pencere özelliği ile birden fazla uygulama

Samsung telefonlarda halihazırda kullanılan çoklu pencere özelliği artık güncelleme yapan tüm telefonlara gelecek. Bu özellik sayesinde bir uygulama çalışırken alt pencerede başka bir uygulama çalıştırabileceksiniz. Yani artık Youtube da müzik dinlerken başka bir uygulamaya girince müzik kapanmayacak. Ya da altta paylaştığımız görselde ki gibi bir uygulamadan aldığımız bilgiyi ikisi de açıkken Whatsapp dan arkadaşlarımıza yazabileceğiz.

 

Kişiye özel acil durum bilgilerinin paylaşılması

Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler arasında acil durum bilgileri ile ilgili bir yenilik de bizi bekliyor. Yeni güncelleme yapıldıktan sonra artık tuş kilidi kitli olsa da siz bilgileri girdikten sonra acil durumlarda kan grubunuz, kullandığınız ilaçlar, acil durumlarda aranacak kişiler ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz bir kısayol olacak. Bu sayede bilinciniz yerinde olmadığında size yardım etmek isteyen insanlar bu kısayolu kullanacak.

 

Ekran boyutunu ayarlama

Kullanımınıza göre ekran boyutunu ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz ekranı küçük dilerseniz de tam ekran kullanmanız mümkün. Ekran boyutu ayarlarını menü – ayarlar – ekran – görüntü boyutu menülerinden düzeltebilirsiniz.

 

Hızlı cevap özelliği

Kullanmakta olduğunuz uygulamadan çıkmadan mesajlarınıza cevap verebilirsiniz. Örneğin hesap makinesinde bir işlem yapıyorsunuz ve o sırada mesaj geldi. Ekranın üst kısmından cevaplamanız mümkün.

 

Bildirim uyarı ayarları

Bildirim ekranınızda görünmesini istemediğiniz bildirimleri kolayca ayarlayabilirsiniz. Mesela Whatsapp da gelen gelen mesajlarının bildirim ekranında görünmesini istemiyorsunuz. Mesaj gelir gelmez müdahale edebilir ve görünmesini bundan sonraki mesajlar için engelleyebilirsiniz.

 

Bildirimleri anından görüntüleme özelliği

Ekranınıza gelen bildirimleri uygulamanın içine girmeden görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede önemsiz bildirimler için vakit kaybetmemiş olursunuz Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler arasında en sevilen özelliklerden bir tanesi bu.

 

Daha fazla kısayol

Bildirim ekranınıza bulunan ayar kısayolları arttı. Gelen yeni özellikler de bu menüye eklendi, mis gibi oldu.

 

Yandan çıkan ayarlar menüsü

Telefonunuzun ayarlarını yaparken başka bir ayara geçmek için geriye gitmeniz gerekmez. Ekranın yanından çıkan menüden istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra yüzlerce yeni dil Android 7.0 Nougat ile gelen özellikler arasında yer alıyor. Güncelleme ile telefonda ne değişecek bilmek güncelleme konusunda size yardımcı olacaktır. Android 7.0 güncellemesi nasıl yapılır yarın ki yazımızda yer vereceğiz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -