General Mobile Discovery Elite

-sponsor-

General Mobile telefon dünyasına Discovery modeliyle girdi ve Discovery Türkiye’de en çok satılan telefonlardan biri olarak büyük bir başarıya attı. GM şirketi başarının sadece bununla kalmaması adına çalışmalara başladı ve yakın bir zamanda iki modelin daha piyasaya sürüleceğini açıkladı .Lite ve Elite olarak sosyal medyaya duyurulan telefonlardan bugünkü yazımızda Elite bir diğer deyişle Discovery 2 modelini tanıtacağız.

General-Mobile-Discovery-Elite-Renkler

Teknik Özellikler

5.5 inç Full HD IPS 401 pp 1080 P ekran

32 Gigabyte Hafıza

16 Megapiksel arka ve 8 Megapixel ön kamera

4.4 KitKat işletim sistemi (%90 İhtimalle)

Krait 400 mimarili Qualcomm Snapdragon 800   işlemci 

Ekran

5.5 inç genişliğinde Full HD ekranla gelecek olan General Mobile Elite’in üstün yeniliklerinden bir tanesi de çizilmez ekran özelliği. Ayrıca Elite, Gorilla Glass teknolojisi kullanıldığından diğer telefonlarla kıyasladığımızda, özellikle Note 3, Sony Xperia Z1 ve LG G2, piyasanın en dayanıklı camına sahip. Pixel görüntüsü iyileştirilen yeni telefon yine bir çok telefona göre yine üstün durumda.

general-mobile-elite-nasıl-özellikleri-mobilkaynak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Batarya (pil ömrü)

Teknik özellikler kısmında da yazdığımız gibi Elite 2500 MAh batarya gücüne sahip bu da çevirecek olursak telefondan sonuna kadar faydalanan kullanıcılar Elite ile yaklaşık olarak 19 buçuk saat birlikte olabilecekler. Yine telefonumuzun bataryasını diğer akıllı telefonlarla kıyasladığımızda batarya ömrü gayet yeterli.

İşlemci ve Ram

4 GB Ram’e sahip olan Discovery Elite’in işlemcisi Snapdragon 800. Bu da telefonun piyasadaki en yüksek işlemciye sahip olduğunu gösteren bir diğer özellik. 4 GB Ram’in 1 GB’i Ekran tarafından kullanılıyor. En yüksek işlemci özelliği ile 1 GB Ram’in birleşmesi ise telefona mükemmel ve sorunsuz bir hız katıyor. General Mobile Elite bu özellikleriyle size 5 yıl yetecek cinsten bir telefon. :)

Sistem

İlk başta piyasaya 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle geleceği açıklanan Discovery Elite’de Android sisteminin yeni güncellemesiyle beraber değişikliğe gidilmesi çok yüksek bir ihtimal. Eğer ki General Mobile Elite 4.4 KitKat ile meraklıların ve GM tutkunlarının karşısına çıkarsa tadından yenmeyecek gibi görünüyor. Ayrıca General Mobile Genel Müdürü telefon için aylık yeni güncellemelerin geleceği açıkladı.

Ses ve Kamera

Yeni kullanılan teknolojiyle ses sistemi iyileştirilen ve hem hoparlörde hem de kulaklıkta daha iyi bir ses kalitesi sunan Lite akıllı telefonun kamerası 16 megapiksel. Güçlü flash’ı ile mükemmel çekimler yapabileceğiniz Lite ile fotoğrafçı bile olmanız mümkün. 8 Megapiksellik ön kamerasının ise iPhone 5S’te olandan daha iyi standartlara sahip olduğu başka bir açıklama.

General Mobile Elite ne kadar olacak? Piyasaya ne zaman çıkacak?

GM müdürünün yaptığı açıklamalara göre Elite akıllı telefon Şubat ayı içerisinde piyasaya çıkacak. 3 Hafta kadar bir vakti kaldığı tahmin edilen GM’nin fiyatı ise dudak uçuklatacak cinsten bir rakam değil. Özelliklerinden ve bazı resmi açıklamalardan yola çıkılacak olursa Lite’ın fiyatının 1150-1200 TL olarak karşımıza çıkabilir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz