Windows Phone 8.1

-sponsor-

Windows Phone işletim sistemi Nokia’nın akıllı telefonları için tüm hazırlıkları tamamladı.Windows Phone 8.1’in piyasaya çıkmasına ise sadece aylar kaldı. Basına sızan bilgilere göre Çin’de Windows Phone 8.1’in kısmı özelliklerini görebileceğimiz bir ekran görüntüsü yayımlandı.

Ekran görüntüsüne göre sanal tuşların yerlerinde önemli bir değişiklik var. Bunun yanısıra telefonun ses ayarları tek bir erişim noktasından ayarlanabiliyordu. Windows Phone 8.1 ile artık zil sesi, sistem sesi, mesaj sesi ayrı panellerden ayarlanabilecek. Nokia telefon açılırken başlangıç ekranı görüntüsünün ve efektlerinde bir değişikliği de gidilmiş. Gelecek olan güncellemeyle birlikte arka planın değiştirilebilir formatta olması da bir diğer özellik.

Çin’de piyasaya sızan bu görüntüler eğer bir hayal ürünü değilse kullanıcıları büyük bir sürpriz bekliyor. Size makalemizde anlattıklarımız sadece görülen özellikler idi.

Windows Phone 8.1 ne zaman piyasaya çıkacak?

Windows Phone’un güncellenme tarihi kesin olmamakla beraber, önümüzdeki aylarda 8.1 olarak görücüye çıkacak ve indirilebilir olacak. Analistlere göre bu yeni versiyon Nisan ayının sonlarında piyasada yer alacak.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz