Ana Sayfa Etiketler Google play store

google play store ile ilgili içerikler.


Google Play Store “Bağlantı yok, tekrar dene” hatası ve çözümü

Akıllı telefonların çoğunluğu Android ile çalışıyor. Kullanıcılar kimi zaman Android uygulama ve Google Play Store kullanırken bir uyarı mesajıyla karşılaşıyor. “İnternet bağlantısı yok! Lütfen Wi-fi veya hücresel verinin açık olduğundan emin olun. Ardından tekrar deneyin, -Tekrar dene” şeklinde hata alıyor. İnternet var ama Google Play açmıyor diyorsanız bu yazımız size göre.

Google Play Store erişim sorunu yaşamanın altında çeşitli sebepler olabilir. Android telefon ve tabletlerde bu durum sıklıkla gerçekleşiyor. Neyse ki sorunu aşmada bazı çözüm yolları mevcut. Aşağıdaki adımları tek tek uygulayın ve problem giderilinceye kadar deneyin.


Google Play bağlanma sorunu nasıl çözülür?

Android Pie, Android Nougat, Android Oreo ve diğer işletim sistemlerine yönelik bazı çözümler bulunuyor. Hata mesajı kalkana kadar talimatları uygulayın.

Tarih ve saat ayarları

Google Play Hizmetleri veri alışveri yapabilmek için eş zamanlı çalışır. Güvenlik açığının önüne geçmek ve kullanıcının anlık erişimini salamak için bu yol izlenir. Saatin yanlış olması “Google Play Store açılmıyor” diyenlerin sorunu olabilir.

 • Ayarlar > Saat ve Tarih
 • Otomatik ayarla
 • Menüden çıkın.

Bilgi: Ayrıca saati manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Bu noktada saatin gerçek zamanla birebir aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Önbellek dosya temizliği

Android’de önbellek dosyaları büyük öneme sahiptir. Telefonda geçici süreliğine saklanan veriler programın daha hızlı çalışmasını sağlar ve bazı kolaylıklar sunar. Ancak önbellek dosyalarının temizlenmesi de telefon hatalarının giderilmesini sağlar.

 • Ayarlar > Uygulamalar’a gidin
 • Google Play Store üzerine gelin.
 • Veriyi sil seçeneğine basın.
 • Telefonu yeniden başlatın.

Telefonu yeniden başlatmak

Bazen telefonu yeniden başlatmak cihazın nefes almasını sağlar. Eğer mevcutsa arka plandaki uygulamaların bozuk işleyişini durdurur. Küçük uygulama ve bağlantı hataları giderilmiş olabilir.

 • Telefon açık konumdayken güç düğmesine basılı tutun.
 • Çıkan kapatma seçenekleri arasında “Yeniden Başlat”ı seçin.
 • Telefon açılıncaya dek bekleyin.

Son kullanılanları silmek

Cihazın fazla güç harcamaması ve kolay erişim adına uygulamalar arka planda çalışır. Bu noktada Google Play Store’u kapatmak ve yeniden başlatmak olası bir mini problemin giderilmesini sağlayabilir.

 • Son kullanılanlar butonuna basın.
 • Google Play ve diğer uygulamaları kaldırın.
 • Play’i tekrar başlatın.

DNS ayarlarını değiştirmek

Kimi vakit Google Play hizmetleri alanı DNS sunucuları tarafından çözümlenemez. Bunun yanında DNS serverlerinde hatalar meydana gelebilir. Çözüm için mevcut DNS’yi değiştirmek veyas kaldırmak gerekebilir. Android’de DNS değiştirme aşağıdaki gibidir:

 • Ayarlar > Wi-fi ağına basılı tutun.
 • Düzenle/değiştir seçeneğine basın.
 • Gelişmiş seçenekleri göster seçeneğine basın.
 • Otomatik dns ayarı için DHCP’de tutun.
 • Bir ayar atamak için Statik seçeneğine basın.
  (Örnek: IP adres: 192.168.1.104
  Çıkış: 192.168.1.1
  DNS 1: 8.8.8.8
  DNS 2: 8.8.4.4  )

Google hesabı değiştirme ve giriş

Güvenlik ayarlarından dolayı Google kendisi üzerinde bazı değişiklikler yapabilir. Bu noktada hesaba giriş yapmak ve güncellemek gerekebilir. Bu problem genellikle hesabınıza farklı bir noktadan giriş yapılması sonucunda oluşur. Benzer şekilde önbellek dosyalarının silinmesi sonucunda giriş yapmada problem yaşanır.

 • Ayarlar > Hesaplar seçeneğine gidin.
 • Google seçin.
 • Öncelikli Google hesabını seçin.
 • Sağ üstteki ek seçenekleri kullanarak hesabı kaldırın.
 • Hesabı tekrar ekleyin.

Güncellemeleri silme

Google Play otomatik güncelleme alır ve kullanıcı deneyimini, gizliliğini ve güvenliğini arttırmayı amaçlar. Kimi zaman güncelleme telefona zarar verebilir. Geçici süreliğine de olsa Google Play internet bağlanma problemi ortaya çıkabilir.

 • Google Play uygulama ayarlarına gidin.
 • Güncellemeleri kaldır seçeneğine basın.
 • Uygulamayı tekrar başlatmayı deneyin.

VPN veya Proxy kaldırın

VPN internet bağlantısının kesilmesine, haliyle Google Play Store’da “bağlantı yok, tekrar dene” hatası almanıza yol açabilir. Bunun yanında çalışmayan Proxy de bağlantı problemi yaşama nedenleri arasındadır. Bu sorunu aşmak için kullandığınız VPN uygulamasını deaktif duruma getirin.

 • Proxy ve VPN ayarları için:
 • Ayarlar > Kablosuz ve Ağlar seçeneğine gidin.
 • Wifi ayarları > Gelişmiş seçeneklere gidin.
 • Mevcutsa proxy yapılandırmasını sıfırlayıb veya kaldırın.

Telefona format atmak

Eğer yukarıdaki işlemlerden hiçbiri sonuç vermiyorsa telefona format atmanız ve fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir. Yalnız bilinmesi gerekir ki formatlama işlemi cihazdaki tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar.

Uyarı: Android’e format atmak tüm bilgilerin silinmesiyle sonuçlanır. Yani fotoğraf, video, uygulama, mesajlar ve diğer tüm veriler cihazdan kaldırılır. Formatla silinen dosyalar kurtarılamaz. Bu yüzden format atmadan önce yedek almalısınız.

 • Format için Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla seçeneğine gidin.
 • Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine basın.
 • İşlemi doğrulayın.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Problem hala devam mı ediyor? Google Play sorunlarınızı bizimle paylaşın. Google Play Store hataları içinsoru cevap bölümünü de kullanabilirsiniz.

Google Play’den uygulama satın alanlar için yenilik

0

Google, kullanıcı deneyimi bir üst noktaya taşımak için geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Google’ın sunduğu son yenilik, Android’de uygulama satın almak ve indirimlerden yararlanmak isteyen kullanıcıları yakından ilgilendiriyor.

Android cihazlarda çalışan ve kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen uygulama mağazası Play Store’da yapılan bazı değişiklikler ile artık indirime giren uygulamaları daha yakından takip edebileceksiniz.

Google Play Store öncesinde en büyük değişikliği materyal tasarıma geçerek yapmış ve Android dünyasında tüm ilgiyi üzerine çekmişti. Şimdilerde sade ve gelişmiş arayüzü ile oldukça kullanışlı olan Play Store, yenilikler sunmaya devam ediyor. Google’ın üzerinde çalıştığı ve kullanıma sunduğu özellik ile fiyatı düşen uygulamaları görüntüleyebilir, gerçek fiyat ve indirimli fiyat arasındaki farkına bakabileceksiniz. Bunun yanında Android kullanıcıları, Play Store’da indirime giren uygulamalardaki bu kampanyanın ne kadar süreceğine göz atabilecek. Play Store’da bulunan film, kitap ve müzik bölümlerinde kullanıma sunulan bu özelliğin çok geçmeden uygulama ve oyun alanlarında da etkinleştirileceği belirtildi.

Play’deki indirimlere yönelik bu düzenleme, sık sık uygulama, oyun, film, müzik ve kitap satın alan; kampanyaları, indirimleri sıkça takip eden kullanıcıları kısmen de olsa tatmin edecek gibi görünüyor.

Google Play güncellemeleri otomatik olarak yapılıyor. Bunun dışında manuel olarak güncelleme yapmak ve yeni özelliği görüntülemek için Apkmirror üzerinden Google Play Store’u nasıl indirebileceğinizi ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz.

ApkMirror nedir, nasıl indirilir ve kullanılır?

Ayrıca Google, indirimlere dayalı getirdiği güncellemenin yanında pek çok kullanıcının keyfini kaçıran hatalar üzerine de çalışmalarını yürütüyor.

Google Play Store RH-01 hatası nasıl çözülür?

Android kullanıcıları bugünlerde bir Google Play problemi ile daha karşı karşıya. Android’in uygulama mağazası olan Play Store kullanımında ortaya çıkan RH-01 hatası, rahatsız edici bir sorun olsa da çözümü bulunuyor.

Play Store sıklıkla güncellenen ve milyarı aşkın Android telefon ve tablette bulunan vazgeçilmez uygulama mağazasından başlıcası. Her ne kadar Google ekibi güncelleme noktasında ince eleyip sık dokusa da kimi zaman hatalar meydana gelebiliyor. Şimdilerde en çok karşılaşılan ve çözüm aranan problemlerden biri de RH-01 hatası.  Play Store başlattığımızda görülen RH-01 sorununu gidermek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Rh-01 hatası nasıl çözülür? 

Google Play Store uygulamasının ön belleğinin temizlenmesi, alınan hatanın giderilmesini sağlamaktadır. Cihazın Google sunucusuna erişmeye çalıştığında, “Bilgi alırken hata oluştu” uyarısından kurtulmak için;

 • Arka planda çalışan uygulamaları, son kullanılan uygulamalar penceresini kullanarak kapatın.
 • Ayarlar > Uygulamalar ‘a giderek buradan Google Play Store’u seçin.
 • Karşınıza uygulamanın telefonda kapladığı alan, çalışma durumu ve önbellek bilgileri çıkacaktır.
 • Buradan “Önbelleği temizle” seçeneğine basarak ön bellekteki dosyaları silin.

Yukarıdaki değişikliğe rağmen Rh-01 hatası almaya devam ediyorum 

Google kaynaklı bu hatayı çözmek için alternatif yöntem de bulunuyor. Google Play Store’u kaldırıp son versiyonunu yüklemeniz gerekiyor.

 • Google Play’i kaldırın.
 • Google Play apk’nın son sürümünü indirin ve kurun.

Apk dosyasını nereden indireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki konularımızı inceleyebilirsiniz.

Apk nereden indirilir?
ApkMirror nedir, nasıl indirilir ve kullanılır?

Daha fazla bilgi için yorum panelini kullanın.

Hangouts Yerine Google Duo Mu Geliyor!

Google nin kullanıcılarına kısa süre önce sunduğu Google Duo kullanımı kolay ve hızlı bir uygulama olduğu için kullanıcının büyük bir kısmının  beğenisini kazanmıştır. Google Hangouts’ta oldukça popüler bir uygulama fakat kullandığı alan fazla olduğu için istenilen hızda çalışmıyor . ama Duo fazlasıyla iyi ve hızı çoğu teknoloji severler için FaceTime rakibi olarak da adlandırıyor.

Google Play Store, Fotoğraflar, Hangouts ve Play Müzik gibi uygulamaları android işletim sisteminin içinde çekirdek uygulama olarak adlandırdığımız şekilde android işletim sisteminin içinde bulundurduğu çekirdek uygulamaların içine bir yenisini ekleyerek Hangouts’un yerine Google Duo uygulaması olacağını ve bu uygulamanın 1 Aralık dan itibaren olacağını belitti.

Bu şu demek değil ki yani Hangouts artık kullanılmayacak. İsteğe bağlı olan bu uygulama üreticiler tarafından varsayılan uygulama olarak da kullanabilecek. işin gerçeği Google Hangouts u bırakmak için çalışmalara başlamış bulunuyor pabucun dama atılıyo Hangouts bak  :)

Peki sizce Duo mu yoksa Hangouts mu ?

Google Play Store Çalışmıyor !

Android cihazlarımızda bulunan google play store arada şu hatayı verebiliyor “Play store çalışmayı durdurdu ” peki biz bu hatayı görmemek için ne yapmalı ?

Android işletim sistemini barındıran bir çok cihaz oldugu için play store da arada sapıta biliyor yani hata vermek zorunda kalıyor. Peki, Play Store çalışmıyor hatası ile karşılaşıldığında ne yapmak gerekiyor?

Play store çalışmayı durdurdu hatasını nın çözüm !

-telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamara gidin.

-google play store bölümünü açın.

-bu kısımda ilk olarak durdurmaya zorla yı seçin ardından verileri temizle ve en son olarak önbellegi sil i seçin .

paly

He biz bunu yaptık ama yine de hata veriyo diyorsanız eger.

2. yol olarak

-apk indirip tekrar kurmanız gerekiyor Buraya tıklayarak APK Mirror sitesinde yer alan Google Play Store bölüme girin.

-bu sitede bulunan en son sürüm play store apk sını  indirin .

-ayarlar kısmında bulunan güvenlik bölümünü açın ve bilinmeyen kaynaklar seçenegini aktif hale getirin.

-indirdigimiz apk yı telefonunuza kurduktan sonra işlem tamamdır.

artık play store hatası ile karşılaşmıyacaksınız .

Google Play Store apk 5.2.12 indir (Güncel versiyon)

0

Android kullanıcılarının uygulama deposu olan Google Play Store güncellendi. Google’ın yayımladığı güncelleme ile Play Store apk 5.2.12 sürümünü indirebilir, uygulama mağazasını bir üst versiyona yükseltebilirsiniz.

Uygulamada gelen yeni güncelleme özelliklerine göz atacak olursak, gözle görülür önemli bir değişiklik bulunmuyor. Ancak Google kurumsal firmalar için yeniliğe gidiyor. Gelen bilgiler doğrultusunda aktarmak gerekirse, Google önümüzdeki günlerde kurumsal firmaların hesap oluşturmasına izin verecek. Çalışanlar ağ veya Vpn üzerinden ortak hesabı kullanarak uygulama indirme fırsatına sahip olacak.

google-play-store-apk-indir-3

Bunun yanında konum önerisi, Play Store kullanıcılarına yönelik alışveriş veya indirim çekleri, diğer gelen yenilikler arasında. Kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda da bazı detaylı değişiklikler yapan Google’ın yayımladı Google Play Store apk 5.2.12 en güncel son sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıya dokunun.

Google Play Store 5.2.12 apk indir

Google Play’in kullanıcılara sunacağı çekler:

google-play-store-apk-indir-2

Puffin Web Browser apk 4.0.4.931 indir

0

     Puffin Web Browser ile yasaklı sitelere girin, Flash Player’in avantajından yararlanın

Puffin Web Browser apk 4.0.4.931 uygulaması Android telefon ve tabletlere ücretsiz olarak indirebileceğiniz en gelişmiş ve beğenilen internete girme uygulamalarından biridir. Flash desteğine sahip olan Puffin Web Browser uygulaması sayesinde video izleyebilir, flash oyunlar oynayabilirsiniz.

Bunun yanında içerisinde barındırdığı VPN sistemi ile yasaklı sitelere girmek mümkün. Telefonunuzun ya da tabletinizin DNS ayarlarını değiştirmenize, engelli sitelere girmek için türlü ayarlar yapmanıza gerek kalmadan yalnızca Puffin Web Browser apk 4.0.4.931 sürümü indirmeniz yeterli olacaktır. Sizin de bildiğiniz üzere Türkiye sansür konusunda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. Eğer siz de yasaklı sitelere giriş için çeşitli yöntemler arayıp duruyorsanız, cidden orada durun. Birazcık bekleyin ve Puffin Web Browser’ı indirin.

puffin-browser-free-2-indir-android-apk

 

Puffin İnternet Tarayıcı uygulamasının özellikleri bunlarla sınırlı değil. İndirdiğiniz tarayıcı üzerinden bulut depolama alanı oluşturabilir, 100 GB ‘a kadar tüm dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Flash desteği, video oynatma ve internetteki Flash oyunları oynamanıza olanak tanırken, cihazınızı konsol olarak kullanabiliyorsunuz. Android işletim sistemi bulunan Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Zenfone, Casper Via ve diğer Android telefon veya tabletler için Puffin Web Browser apk 4.0.4.931 sürümünü buradan indirebilirsiniz. Google Play üzerinden indirmek için ise burayı ziyaret edin. Sitemizde bu kaliteli ve en çok indirilen (Download) tarayıcılardan biri olan Puffin Browser’in Full sürümü bulunmamaktadır. Uygulama Türkçe dilde destek vermektedir.