En çok indirilen Türk yapımı Android oyun uygulamaları

-sponsor-

Yabancılar yapar da bizim Türkler durur mu? Durmaz elbette. Bu yazımızda Android işletim sistemi bulunan telefon veya tabletler için indirebileceğiniz en popüler, en çok indirilen ve en kaliteli Android oyun uygulamaları bulunuyor. Farklı kategorilerden derlenen Android uygulamaları cihazınıza yükleyebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

1- Traffic Racer

traffic-racer_androidTraffic Racer oyunundaki tek amacımız otobanda araçlar arasından makas yaparak ilerlemek ve bir önceki puanımızı geçerek en yüksek puanlara ulaşmak.Araba yarışlarından ve GTA tarzı oyunlardan hoşlanan kullanıcılar, ufak bir uygulama olsa da Traffic Racer’i deneyebilirler.

Kategori: Yarış

Uygulama boyutu: 46 MB

Android için Traffic Racer indirmek için buraya gidin.

2- Manuganu 2

manuganu-2_android Türk geliştirici Alper Sarıkaya tarafından yazılan Manuganu’nun ikinci versiyonu maceraya dayalı. Aksiyonun da yer aldığı Android uygulamasında düşmanlara karşı mücadele ediyor, madalyon toplamaya çalışıyoruz. 40 zorlayıcı seviyenin bulunduğu Manuganu 2 uygulamasını eğer bölümlü oyunlardan hoşlanıyorsanız mutlaka indirmelisiniz.

Uygulama boyutu: 129 MB

Kategori: Macera

Android için Manuganu 2 indirmek için buraya gidin.

3- Mushboom

mushboom_androidKlasik platform oyunları ve sonsuz koşu oyununun karıştırılmış hali diyebileceğimiz Mushboom oyununda tehlikelere karşı mücadele ederek hayatta kalmaya çalışıyoruz. Mantarları yemek ve önümüze çıkan engellerden kurtulmak yegane amacımız.

Uygulama boyutu: 30 MB

Kategori: Sonsuz Koşu- Macera

Android için Mushboom’u buradan indirebilirsiniz.

4- Dolmuş Driver

dolmus-driver_androidAdından da anlaşılacağı gibi oyunda bir dolmuşa sahibiz. Türkçe seslendirmelerin bulunduğu oyunda İstanbul’da hareket ediyoruz ve trafikte kaza yapmamak için dikkatli olmamız gerekiyor. Eğer şehiriçinde araba sürme ve dolmuşçuluk oyunlarından hoşlanıyorsanız Türk yapımı olan Dolmuş Driver uygulamasını cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Uygulama boyutu: 108 MB
Kategori: Yarış

Dolmuş Driver (Sürücü) oyununu Android için indirmek istiyorsanız buraya gidin.

5- Kelimelik

kelimelik_android Kelime haznenizi geliştirmek için Türk yapımcılar tarafından geliştirilmiş güzide bir uygulama. Oyun kelime tahmini yapmaya ve en yüksek skoru elde etmeye dayanıyor. Rakiplerinizin önüne geçmek için Kelimelik oyununu ücretsiz indirin.

Uygulama boyutu: 25 MB

Kategori: Kelime Yarışı / Bulmaca

Kelimelik oyununu indirmek için buraya gidin.

6- Online Kafa Topu

online-head-ball_androidOnline Kafa Topu oyununda takımınızı seçip tek bir futbolcuyla rakibinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Minyatür kale ve koca kafalı 2 futbolcunun mücadele ettiği Online Kafa Topu oyununda amacımız, 1 dakikalık maçtan galip ayrılmak. Kendi formanızı tasarlayabilir, online olarak gerçek oyuncularla mücadele edebilirsiniz.

Uygulama Boyutu: 54 MB

Kategori: Futbol / Spor

Android için Online Kafa Topu oyununu buradan indirebilirsiniz.

7 – Resimli Kelime Bulmacası

resimli-kelime-bulmaca_androidAndroid kullanıcılarının hayal gücünü geliştirmek için tasarlanmış olan Resimli Kelime Bulmaca oyununda size 4 farklı resim gösteriliyor ve sizden ortak noktasının bulunması isteniyor. Aşağıda ipucu olarak harfler yer alıyor ve bu harfler doğru bağlantıyı kuracağınız kelimeyi yazmanız gerekiyor.

Uygulama Boyutu: 48 MB

Kategori: Bulmaca

Android için Resimli Kelime Bulmaca oyununu buradan indirebilirsiniz.

8- Flick Shoot 2

flick-shoot-2_android Flick Shoot uygulamasının devamı niteliğinde olan ve milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen oyun kaliteli grafiklerle ve zorlayıcı bölümlerle dolu. 20 milyondan fazla indirme sayısıyla marketin en iyi futbol serbest vuruş uygulaması olan Flick Shoot 2 uygulamasını eğer spordan hoşlanıyorsanız denemenizi tavsiye ediyoruz.

Kategori : Futbol / Spor

Flick Shoot 2’yi buradan yükleyebilirsiniz.

9- Real Basketball 

real-basketball_android 3 Boyutlu grafikleriyle, gerçekçi görünüme sahip ücretsiz bir uygulama. Online oyunculara karşı mücadele ettiğimiz basketbol oyununda potaya basket atmaya çalışıyoruz.

Kategori: Basketbol / Spor

Real Basketball indirmek için buraya gidin.

10- Pets & Planes 

pets-planes_androidTürkçesi Hayvanlar ve Uçaklar olan eğlenceli çizimlerle hazırlanmış Pets & Planes oyununda sevimli karakterlere sahibiz. Oyunda başarılı olabilmek için iyi bir pilot olmamız gerekiyor.

Kategori: Yarış

Pets & Planes uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

11- Çatlak Yumurta
egg-fight_androidAksiyon kategorisine dahil edebileceğimiz Çatlak Yumurta oyununda yumurtamızı seçip dövüşmeye başlıyoruz. Türk uygulama geliştiricileri tarafından hazırlanan bu Android oyunu gerçekçi ve başarılı görsel ögelere sahip.

Kategori: Aksiyon

Android için Çatlak Yumurta oyununu buradan indirebilirsiniz.

12- Trip Trap
triptrap_android Oyunda karakterimiz bir fare. Peyniri bulmak için mücadele ettiğimiz TripTrap oyununda çeşitli engelleri aşmaya çalışıyoruz. TripTrap’da 3 peyniri toplamak ve çıkış kapısına varmak için uygulamayı indirebilirsiniz.

Kategori: Macera

TripTrap’i Android için buradan indirebilirsiniz.

13- Yeşil ve Gri

gray-and-green_android  Küçük Mumly isimli karakteri yönettiğimiz oyunda, Mundar adlı gezegeni kurtarmaya çalışıyoruz. Giderek zorlaşan Yeşil ve Gri uygulamasında hiçbir engele takılmamak ve sürekli ilerlemek gerekiyor. Mumly’e yardım etmek için uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kategori: Macera

Yeşil ve Gri uygulamasını Android için buradan indirin.

14- Bas Geç

tap-n-go_androidBas-geç oyunu basit bir mantığa dayanıyor. Klasik, Arcade ve Zen adı altında 3 farklı modu bulunan Bas Geç oyununda beyaz kutulara dokunmadan ilerlememiz gerekiyor. Türkçe olarak oynayabileceğiniz Bas Geç oyunu beceri ve biraz da zekaya dayalı.

Kategori: Beceri

Android için Bas Geç indirmek istiyorsanız buraya gidin.

15- Ottomania – Osmanlı Savunması

ottomania_android  Osmanlı Ordusunu yönettiğimiz strateji oyununda, Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman gibi padişahların önderliğinde savaşıyoruz. Ottomania uygulamsını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kategori: Strateji

Android için Ottomania uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

16- 1010!

1010_android Android için indirebileceğiniz bağımlılık yapıcı, sürükleyici ve eğlenceli bir oyun olan 1010!’da yapmanız gereken renkli çubuklardan yatay ve dikey sıralar oluşturarak onları yok etmek. Facebook arkadaşlarınızla yarışacağınız 1010! uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

Kategori: Bulmaca

Android için 1010! buradan indirin.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz